berczi65 Creative Commons License 2019.11.28 0 0 6532

Sziasztok! A történetem röviden: 05. 05-én elestem, CT-t készítettek és ott találtak "valamit" a fejemben. A MR kimutatta, hogy térfoglalás, beküldtek az OKITI-be, és 07. 15-én meg is műtöttek éber szedációban, mert a beszédközpontban, vagy közel hozzá volt a daganat. A műtét jól sikerült, azt mondták, vsz. grade II. lesz. A szövettan lesokkolt: grade III. - anaplasticus astrocytoma - de grade IV. (GBM) széli részeket is találtak. Úgyhogy STUPP-protokoll, a sugár-chemo combo nemrég fejeződött be, elég jól viseltem, a végére kicsit fáradékonyabb lettem. Jövő héten kezdődik az adjuváns kezelés. Járok logopédushoz, a beszédem már majdnem tökéletes, műtét közben is végig beszéltettek és azután is. Szeretnék itt beszélgetni sorstársakkal, mert bár kérdezem az orvosokat, de csak azt mondják el amit nagyon muszáj. Eddig nem dolgozhattam, a jogsimat is bevonták min. 1 évre :( Most végre azt mondták fokozatosan terhelhető vagyok, ha bírom visszamehetek dolgozni!!! Jó lenne, de ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy aki már túl van az adjuváns TMZ kezelésen hogy bírta? Milyen mellékhatásokat tapasztalt? - Tudom hogy mindenki másképp reagál, de azért mégis??? Mi a véleményetek a hőterápiás kezelésről? Nagyon szurkolok Csillának, de mi miért nem hallottunk erről semmit? Mikor kezd el kinőni a hajam???