zéeles Creative Commons License 2019.11.18 0 0 7654

Komám leírtam neked a tutit. Nem véletlenül, tapasztalatból. Szal azt az értéket kell nézni, hogy vki rádszánta a drága idejét. Amit te a sajátodból sajnálsz elkölteni arra, hogy neten böngésszél tesztek, leírások, fórumok után.. Kb 4 angol kifejezéssel is sokra mennél..

Megadtál 200e forintot, abba az fér bele amit írtam...

Ebben a "sportban" új árakon számolva 800e is lófasz, viszont használt árakon nézve 350-400 ezerből olyan cuccot is vehetsz amivel vki BL meccsekre jár. Posztert nem kell belőle nyomtatni az igaz, de nem is ez a lényeg..

Tökre fogalmad sincs a fotózásról meg a dslrről, szal ha vki azt mondja neked, hogy 7d mk 1 + sigma, hidd el neki.

Mondjuk mert a 7d mk1 kibír akár 400+ ezer expót, jobb a keresője, mint az általad emlegetett vázaké, a 8 fps több, mint a 6, és nem utolsó sorban kalibrálható és "konfigurálható" az af-je. Érzésre meg össze se lehet hasonlítani. (built like a tank...) Ráadásul a Canonnak van 70-200mm f4-es obija, ami 120-150k beszerezhető a Nikonnal ellentétben, ahol csak változó fényerejű (max vagy min ahogy tetszik 5.6 , 6.3 ) 70-300, 55-250? zoomok vannak. Kérdésedre válaszolva ilyennel is lehet fotózni, (kitben véve) csak mint említettem te már egy zajtengert fogsz kapni, ahol a 2.8 (sigma 150 körül? ) -as obikkal még el lehet lavírozni...

Én a 70d-t javasoltam , ami a 7d mk1 af-jét kapta, viszont újabb szenzorral, ami tán fél-egy fényértékkel jobb... (1600 vs 2000 iso pl), ja ezt onnan tudom, hogy volt 60d-m is, ami meg a 7d cmos szenzorát kapta.

Upsz még egy félórát elb...tam a drága időmből...

 

 

Előzmény: Chevrolet21 (7653)