mcm2015 Creative Commons License 2019.09.12 0 0 22695

Engem múlt héten hétfőn műtöttek epekövekkel (epehólyag-eltávolítás)... Aki emlékszik rám tudja, hogy nekem SOHA SEMMILYEN panaszom nem volt ezzel kapcsolatban, mármint SOHA nem volt epegörcsöm, nem voltak fájdalmaim, SEMMILYEN panaszom... De az orvos mégis rábeszélt a műtétre, merthogy a kövek nem tűnnek el, csak több lesz, és előbb-utóbb biztosan problémát fog okozni...

A műtét óta a legnagyobb problémám a műtét utáni diéta, illetve annak betartása... :-S Hat hétig kell diétáznom, és a legnagyobb gondom ezzel kapcsolatban az, hogy nálunk sehol nincs olyan önkiszolgáló étterem, ahol ilyen diétás kajákat tudnék enni... [Lehet, hogy az előttem hozzászólónak is hasonló problémája van? *-)] Én egyáltalán nem tudok főzni-sütni magamra (még a gáztűzhelyet sem tudom begyújtani, ilyen szinten vagyok e téren...), és a szüleim se nagyon tudnak nekem úgy főzni, hogy az diétás kaja legyen... Vagyis anyám egyáltalán nem tud főzni, apám tud, de ő meg nem szeret, és mindketten másfajta ételeket szeretünk, így már nagyon régóta mindig valamilyen önkiszolgáló étteremben vagy gyorsétteremben ettem... De mivel ezeken a helyeken nem ehetek egy jó ideig, most apámra kell hagyatkoznom, aki eddig 2 dolgot készített nekem, amit tudott: Krumplifőzeléket kefires habarással és párolt csirkét főtt burgonyával... Az a baj, hogy mást nem nagyon tud már ő se csinálni, így most egyem a főzeléket meg a párolt csirkét felváltva 6 (vagyis már csak 5) héten keresztül? :-S

 

Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

 

1) Egyáltalán szükséges ez a 6 hetes diéta? Mert az egyik barátom szerint egyáltalán nem szükséges, és erről a gyakorira egy kérdést is feltett, amire eddig csak egyvalaki reagált...

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__10079480-epeholyag-eltavolitas-utan-most-akkor-kell-dietat-tartani-vagy-sem-nekem-azt-m

2) Ha szükséges (és a legtöbb szakember, orvos, dietetikus márpedig ezt mondja, akiket kérdeztem...), mennyire égbekiáltó nagy probléma, ha műtét óta egyszer már ettem olajban sült panírozott halrudakat, és önkiszolgáló étteremben kis adag sajtkrém levest és nagy adag rántott csirkemellet? Ugyanis akkor még nem tudtam, hogy ezeket sem szabad enni, utána mondta egy dietetikus, hogy ezeket ne egyem még...

 

Amúgy SEMMI panaszom nincs a műtét óta (sem), hacsak nem a hashajtó nélküli székelés, ugyanis 2008. óta KIZÁRÓLAG csak hashajtóval ment nekem a széklet ürítés, most meg hashajtó NÉLKÜL már a műtét óta 4x is voltam WC-n, és jól kikakáltam magamat (egyszer hasmenésem is volt)... Vagyis valami biztosan meghajt/meghajtott a műtét óta, csak azt nem tudom mi...

 

KÉRLEK TITEKET, AKI HOZZÁÉRTŐ A TÉMÁBAN, LEGYEN SZÍVES NEKEM MINÉL ELŐBB VÁLASZOLNI, UGYANIS SZÁMOMRA EZ NAGYON FONTOS LENNE! KÖSZÖNÖM!