[fidelio] lajos mihály Creative Commons License 2019.07.21 0 0 228

Emlékszik-e valaki egy, úgy az 1970-es években futó olasz filmsorozatra, mely az olasz délen játszódott, valószínűleg Szardínián, és a vendetta volt a témája. Még nagyon kicsi voltam, nem is néztem nagyon, nem kötött úgy le akkor, de most kíváncsi vagyok, mi volt a címe, és tud-e valaki bővebb információkat adni róla. Nekem csak halvány emlékeim vannak róla. A filmzenéje nagyon szép volt -- ma is emlékszem rá, jó a zenei memóriám --, és visszagondolva rá, nem vidám, hanem drámai hangulatú volt a zene, de mindenképpen szép, dallamos. A kezdő képkockákon egy háromszög alakú hegy látszott, melynek a felénk néző része vagy szakadékként zuhant alá, vagy nagyon meredek volt, de teljesen kopár. Bevillan még két jelenet. Az egyik, hogy egy Észak-Olaszországból érkező fiatal pár a kocsijával megáll az úton, mert az úton ott fekszik egy férfi. Kiszállnak, és észreveszik, hogy megölték. A lány félrekapja a fejét, a fiú pedig átkarolja, és a kezével betakarja az arcát, hogy ne lássa a holttestet. A filmsorozat pedig úgy ér véget, hogy a dél-olasz kisváros utcáján megy a helyi kiskirály, egy kövér, idősödő férfi, kalapban, talán maffiózó, de egy feketébe öltözött idős nő előhúz a ruhájából egy pisztolyt, és agyonlövi a kiskirályt. Erre egy helybeli fiatalember, aki megértette, hogy a vendetta nem helyes, kétségbeesetten igyekszik győzködni az esetet némán néző többi helybelit, hogy nem a vendetta a megoldás gyilkosságok esetén. Tud valaki bővebben is informálni erről a filmsorozatról?