Ikarus 242 Creative Commons License 2019.04.23 0 3 22302

Szekrény tetejére szeretnék építeni egy H0 villamossétáltatót, az alap már kész, 110x50-es. Felsővezetékes üzemet szeretnék, egyelőre analógban. Régóta kotlok már a pályaterven, persze helyszűke miatt sokat nem tudok variálni. Tillig LUNA geometriával terveztem, de csak a váltókat meg max néhány rövid vágányelemet vennék abból, a burkolt szakaszokat is PIKO flexiből csinálnám, itt tartok a LUNÁval való illeszkedéstől, hogy mennyire tudom irányhiba nélkül hozzáileszteni kötőelem nélkül. Alapból egy 8-ast gondoltam mindkét felén átkötéssel, az "északi" oldalon egy rövidke rakodó/tárolóvágánnyal. Előnye ennek, hogy minden irányból minden irányba lehet benne haladni, így lehet fordítani a szerelvényeket, mehet dilikörként, 8-asként és két hurokként is. Hátránya talán a rövid szakaszok miatt nehézkes szakaszolás.

A B verzió ennek gyakorlatilag a fele, mindössze egy hurokkal, így ami egyszer megfordult, az úgy is marad, hacsak nem tolat vissza a hurkon. Előnye, hogy egszerűen szakaszolható akár úgy, hogy reed csövekkel és relékkel egyfajta automatikus üzem lehetséges, ráadásul a jobb oldali nagyobb térben akár egy nagyobbacska panelház is elfér, ami legalább osztja egy kicsit a teret.

A világossárga kocka egy MINOL kút, az alacsony szürke egy Kaufhalle, a bordó egy gyárfal Auhagen elemekből

Mi a véleményetek a tervekről, mit változtatnátok rajta?