csipi7979 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 1209

A Majak súlyai nem eredetiek. Azok ilyen kis egynapos orosz szerkezethez valók, mint a medvés mintás fém előlapos, egy napos. Ez a súly túl könnyűnek bizonyult az NDK-s kakukkoshoz. A Schwarzwaldi súlyok is túl könnyűek. Amivel 7végén járattam, az egy harmadik fajta, kicsit nehezebb súly volt, azzal működik. De ezek a mérések nem tekinthetők hitelesnek, mivel a szerkezet szerintem eléggé piszkos, amikor hozzámkerült csak a pókhálókat, meg a port nagyjából takarítottam ki belőle. Így most nem is járatom, hogy ne kopjanak a csapágyak. De valószínű, hogy a könnyebb súly is elég lesz egy nagytakarítás után, nem tudom. Az inga se könnyű téma, 7végén szintén ennek az egynapos medvés órának az ingájával járattam, azzal működött, a schwarzwaldi ingájával nem. Szerintem az túl nehéz neki.

 

Találtam tegnap egy német honlapot, ahol mindenféle kakukkos alkatrészt lehet kapni. Annak megörültem, hogy lesznek súlyok az órához, de amint megláttam a postaköltséget, inkább lemondtam a dologról. Akkor kérdeztelek Téged, hogy eredetileg milyen súlyai vannak ennek az órának. Majd kísérletezek, de előbb takarítás lesz.

 

Szép napot: Csipi

Előzmény: örihari (1208)