VeraVictoria Creative Commons License 2019.02.15 0 0 104597

Valahol itt irtal a fali melegviz futorol ami csak akkor melegit amikor szukseged van ra, nem tudom mi a neve.

Nekem is tetszett az otlet, es evekkel ezelott amikor elromlott a melegviz tartaly,  gondolkodtunk hogy ki kellene ilyenre cserelni, kicsit utananeztem, illetve pont akkor volt rola szo egy topikban. Az a no azt irta hogy ok olyat szereltettek be a hazukba es egyszer kigyulladt, leegette a fel hazat, raadasul a biztosito, hiaba kapaloztak apropenzt fizetett csak. Mar elfelejtettem hogy  mit irt hogy mi volt a hiba de maris feladtam  es inkabb melegviz tartalyt vettem amivel kevesebb a problema, illetve nekem nincs is, 10 evig de meg tovabb is kitart.

 

A futes melegviz, fozogaz/ arrol megy a futes is, 10 helyiseges haz/,  vilagitas es mindenfele elektromos haztartasi gep , legkondicionalo, moso, szarito, 2 huto, 1 fagyaszto mukodesere mi fizetunk  havi nagyjabol 350 dollart. A futes, 20-21 celsius fokot tartunk telen, nem poloban kivanunk lenni, van rajtunk egy konnyu pulover, azert van tel hogy feloltozzunk. Viszont a haloszobakban meg a csaladi szobaban van egy-egy extra elektromos olajradiator hogy aki tobb meleget akar az kapcsolja csak be maganak amennyi idore kivanja, ejszaka nem engedem mukodtetni/ biztonsagi szempontbol/.

 

Szerintem ez itt nem draga, egyelore legalabbis. Mivel a mi allamunk / New Jersey/, nagyon rajta van hogy a napenergiat hasznaljuk ki maximalisan, egyre tobb ilyen lapokat latni a hazak es minden tetejen, a csaladi hazakra ingyen rakjak fel csak a fel es leszedest kell megfizetni ha valamiert kell/ 500-ert szedik le, 500-ert teszik vissza/, a nyert energiabol megvan hogy mit hasznalhatsz el, a tobbit elviszi a napelemes ceg maganak vagyis berli a haztetomet. Azt mondjak hogy megeri, nem tudom mert vannak cegek ebbol akik atejtenek, nagyon utana kell nezni.

Nalam ilyen nincs mert amig tetot nem cserelunk nem engedem felrakatni/ az egesz utcaban szinte mindenkinek van/ es a tetonk meg nagyon jo, majd raerek utana gondolkodni hogy kell-e. Olyan arnyekos helyen lakok hogy lehet hogy meg sem erne, meg nem tudom.

 

Szeretem nezni azt a sorozatot  ami hazeladasokrol szol, eppen tegnap lattam Hawaiirol, kozepes meretu haz,  bungalo tipus, a teteje minden centijen napelem volt, kitapetazta a tetot. Amikor a vasarlo a rezsirol erdeklodott hogy mennyi, az ugynos egy kezlegyintessel intezte el a napelepek fele mutatva hogy minden arrol megy, semmi nem kerul penzbe, a viz sem mert az esobol nyert, tisztitott vizzel mukodik a haz.

Nem volt csunya az a napelemes haz es gondolkodoba is ejtett hogy milyen szerencseje van azoknak akik orokke napfenyes helyen laknak.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (104592)