Zöldár Creative Commons License 2019.02.04 0 0 332

Hát ennyi !

 

 Nekem pl. igaz 6 éve  szintén 200nm volt a festett felület. Lekaparták a régit, ami kb.  200 liter volt, majd glett és a  festés 200 eft volt a munkadíj  és kb. 50 ezer az anyag  - tehát 250 eft.

 A durva hibákat sk. javítottam, a kaparékot is sk. szállítottam el. ebben volt még   2 ajtó kétoldali mázolása .

 Amit soknak tartok az a bontás.

 pl. az a  konyhai fal hogyan jön ki ?

 Mondjuk a belmagasság 3,3 m … elbontunk egy  5 m-es falat az csak 16,5 nm  és a többi , Mi marad a konyhából ?  Egy  6 nm -s konyhának  mondjuk a két falát bontjuk ?

 ez a mennyiség több mint  10 m fal.

 Az a 38 -s az nem tégla hanem fal Az előbbi 3,3 m belmagasságnál ez azt jelenti hogy a teherhordóba vágunk valahol egy  kb,  1,6 - 1,7 m -es nyílást.

 mondjuk oda áthidaló kell és utólagos vakolás.

 A két fal bontása együtt 6.5 m3. Ez kb. 2 konténer. Igaz sokat kell talpalni le a másodikról és fel, de akkor is.

 

 Azt a  kulimunkát nem lehet kiváltani pl. csigázással ?

 És mi van a gépészettel ?

Az marad ?

Azt kikerülik ??

 A többi stimmelhet !

Tehát ez a 4.5 millió !

 A 298 +88 eft ból nagyon körültekintően talán  200 - megspórolható. Két fiatal ember lehordja  3 nap alatt. Ha van fiatal a családban. De a konténerdíj, lerakás és szállítás marad.

   még régebben  nem  6 éve hanem sokkal több, a sittet úgy takarítottam el, hogy zsákoltam majd a régi kocsival elvittem a lerakóba.

 6 forduló, a lerakás akkor még ingyenes volt.

Előzmény: Ajuci (331)