tisztavíz_ Creative Commons License 2019.01.31 0 0 17220

Falpor szívására (garázs és autótakarításra) vettem egy Kärcher WD3 Permium-ot. Öt perc kipróbálás után egy Trabant-hoz tudnám hasonlítani (a Miele-től két kategóriával lejjebb). Amit egy porszívón el lehet szúrni, ezen el van szúrva. Romániában készül (legalább nem kínai). Büdösek a tartozékai, telefújja a levegőt műanyagszaggal (5 perc poszívózás után fél óra szellőztetés kell). Az elviselhetőség határán hangos, fülvédővel érdemes használni. Szívóereje lenne, de az elszúrt padlókefe miatt gyakorlatilag nincs. Az egyébként is mini padlókeféje alig szedi fel a koszt (sokszor át kell húzni ugyanazon a helyen), a görgők miatt oldalirányban nem célszerű húzni (felkarcolja a padlót), nehezen hozzáférhető helyen nem fordítható rá a padlóra (nem fordul minden irányban a fej - gyakorlatilag szinte sehogy). Egy padlókefében (gumival vizes- és sörtével száraz szíváshoz), egy résszívóban merül ki a hozzáadott tartozék szett. Teljesen alap igény lenne egy sörtés kefe és egy kárpittisztító fej. Az eredeti tartozékokat csillagászati áron nem érdemes megvenni hozzá (két kefe 17 EUR, kárpittisztító talán nem is létezik eredetiben). Utángyártottban ezt találtam 21.9 EUR-ért. A nyélben nincs fals levegő szívási lehetőség. A kábelt nem csévéli fel a készülék belsejébe, egy kampóra kell feltekerni. A WD3-tól (gyakorlatilag ugyanez, 2 éve próbáltam) feltöltődtem elektrosztatikusan. Szőnyeget próbáltam vele porszívózni (nem arra való, azért korlátozottan kellene műküdjön), de a gyenge műanyag nyele csak hajlongott (szét akart csúszni), a fejet nem lehetett megfelelő erővel rányomni a felületre, gyakorlatilag használhatatlan volt erre a célra. Tartozékokkal együtt (5 darab porzsák, utángyártott kefék) 105 EUR körül lesz. Nem kimondottan jó vétel, de nem találtam más hasonlú jellegű (falpor szívására alkalmas) porszívót porzsákkal.

Előzmény: tisztavíz_ (17187)