XLC-7 Creative Commons License 2019.01.24 -1 0 1951

Én épp most szállok ki az otthoni Samsung rendszeremből(munkára még mindig azt használom : )!), és bátran állíthatom, hogy anyagilag totál bukó váltani. Minden "élő" , hasonló minőségű rendszer sokkal drágább, és rövidebb idő alatt amortizálódik, érdekes megfigyelni, mennyire tartják magukat az NX árak, az idő bebizonyította, hogy lett volna keresni valója ezen a piacon a Samsungnak. Egy hete vettem Sony vázat, amihez megkaptam a két évvel ezelőtti eredeti számláját is, 250000 Ft.-ot vesztett a gépváz az értékéből. Úgy mellékesen szeretnék még egyszer NX1 vázat birtokolni, évek óta figyelem a külföldi árakat, gyakorlatilag 20000 Ft-ot csökkentek a használt árak(amennyiért meg is veszik) NX1 esetében, 2015 óta. Mutasson valaki még egy vázat, ami így tartja az értékét. Esetleg még az NX500(hihi), amiben még most is kb. a 35. legjobb szenzor van a DXOmark szerint, a legjobb, profi kamerák mezőnyében. 

Nyilván előbb-utóbb elindul a zuhanás, de én még most sem váltanék a helyedben, ha csak a használati érték az elsődleges. Én most azért váltottam, mert meg akartam nézni az otthoni, kisfilmes obikat FF szenzoron, illetve beleszerettem a Fuji hozzáállásába. Sonyhoz nem is veszek egy darabig valószínűleg natív obit, annyira drágák. Autofókuszos rendszerben a fém obik miatt, meg a feeling okán meg egyelőre Fujival játszom, annak is van varázsa, de anyagilag szintén KO.

Előzmény: peterliepa (1949)