Zolee123 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 9376

Sziasztok!

 

Láttam néhányan gondolkoznak Ariston hőszivattyús bojler vásárlásán, míg mások már használnak is ilyet. Gondoltam megosztom, hogy én egy Ariston Nuos EVO 110- al 3 év alatt miket tapasztaltam. Hátha másnak is érdekes lehet. A mindennapi használatról már többen írtak, ahhoz sokat nem tudok hozzáadni. Alapvetően keveset fogyaszt, az elhelyezést azonban jól meg kell tervezni, mert elég hangos. Sokkal hangosabb mint egy hűtőszekrény, légcsatornázva picit jobb a helyzet. 

 

Alapvetően nem volt gondom egészen 2 éves koráig, max annyi hogy amikor a hőcserélőt takarítottam, akkor láttam, hogy eléggé erősen korrodált. No de gondoltam amíg minden működik, addig ez mindegy is.Amikor lejárt a garancia és arra lettem figyelmes, hogy H2 hibakódot ír ki, a hőszivattyú rész nem működik, csak fűtőszállal melegít. Megnézve a kézikönyvet kiderült, hogy ez egy ventilátorhibának a hibakódja. Kerestem fórumokat, hátha valamit találok, de sokkal nem lettem előrébb. Ezután levettem a burkolatot és megnéztem a csatlakozásokat, amik mennek a ventilátorhoz. Volt 1-2 ami laza volt, ezeket megigazítottam. Ezután ment pár napig, majd ismét hibával leállt. A legnagyobb gond az volt, hogy a hibát nem tudtam reprodukálni, mert amikor néztem, akkor természetesen a ventilátor mindig indult mint egy kisangyal. Kérdeztem a helyi Ariston szervízt, hogy mennyi lenne a ventilátor. Utána kérdezett és 40 ezret mondott. Amúgy még csak képről látott ilyen berendezést, szóval nem is tudott hozzászólni sem. Én már úgy voltam vele, hogy 40 ezret tuti nem költök rá, mert akkor meg később ha valami más gondja lesz, akkor soha az életben nem térül meg a pluszköltség, amennyivel drágább egy sima bojlernél. Mindenesetre kiszedtem a ventilátort és kipróbáltam. Adtam rá 230V-ot valamint vezérlőjelet és szépen elindult. Visszaszereltem és ezután ismét ment pár napig a bojler. Ezután viszont már annyival rutinosabb lettem hogy már messziről kihallottam, hogy mikor indult el úgy a bojler, hogy a ventilátor nélkül. Gyorsan szétszedtem és méregettem. Végre sikerült kimérnem, hogy a ventilátor kap vezérlőjelet, de 230V-ot nem. Ezután szétszedtem a panelt, amivel az a gond, hogy annyira rövid vezetékek vannak rajt, hogy menet közben nem lehet rajt mérni semmit. Itt nem találtam semmilyen hibára utaló nyomot (égésnyomok). Kimértem a ventilátorhoz menő vezetéket, itt minden rendben volt. Összeraktam, de továbbra sem működött. Ezután ismét szétszedtem, és kiszedtem a panelbol a relét, ami adja a ventillátornak a hálózati feszültséget. Kiforrasztáskor az egyik lába bennt maradt a panelban. Mivel ilyen relém nem volt, de még boltban se tudtak adni, max kínából lehetne rendelni, ezért a fagymentesítő reléjét tettem bele, mivel úgyis fűtött helyiségben van elhelyezve. 

 

Azóta eltelt fél év és eddig teszi a dolgát.