Szeretetláng Creative Commons License 2018.12.19 0 0 4981

Aki gyűlöletben, és bosszúállásban megy a másvilágra, azzal nem lehet mit kezdeni, egyedül a pokol a megoldás a számára, hogy mások gyűlöletében, és bosszúállásában ébredjen rá, rosszul gondolkodott

És aki intrikái között hagyja itt a látható világot, az sem jár jobban, intrikába menekült, ami ugyanaz, hogy gyűlöletbe, és bosszúállásba menekült

Aki nem szellemben és igazságban hagyja itt a földi világot, hanem a saját igazságát igazságnak gondolva, az amikor meghal, de nem tapasztalja a halálát, azt tapasztalja, hogy él

Mintha továbbra is a testében élne

Ha akkor nem tapasztalja meg az életet, akkor nem volt a halála előtt benne élet

Lelki sanyarúságba került

Aki gyűlölt, vagy bosszú forrt benne, vagy intrika volt benne, ha nem kéri Jézus segítségét, akkor a pokolba jut

Aki akkor Jézus segítségét kéri, magát megalázva, az segítséget kap Tőle

Aki akkor szinte parancsolva kéri Jézus segítségét, az már elkészült a pokolra

A pokol nem olyan, amit a Földön lefesthetek, mert minden földi kínnál keservesebb abban, amit a Földön adtam

És ez lelki kín, amit a test nem tudhat

Mint amikor valaki a Földön annyira megijedt, hogy a teste szinte lebénul, lépne, de nem tud lépni

Igen, ha a halálomban haltam a halálba, amit az bizonyít, hogy nem tapasztalom az életet, azaz a szeretetet, és az erőt, ha erőtlenségemet tapasztalom, akkor ha nem állítok tükröt magamban magammal szemben, és nem kérem a bocsánatodat, akkor méltó vagyok a halálra

A pokol az a hely, ahol magammal kerülök szembe másokban

Mások pedig bennem szembesülnek magukkal

Ha a Földön sokra tartom magamat, akkor ez nem tűnik túl rettenetesnek

Az élők akkor szánalommal néznek engem, és szemlélik azt a végtelenül hosszú és fájdalmas utat, amit magam formáltam a magam képére, szenvedtetve magamat

Ha oda jutok az erőtlenségbe, addig nem változik meg a sorsom, amíg segítséget nem kérek, és ezért nem kapok

És az első segítség úgy jön, segítsél másokon, amit akkor is tehetek

Tehetem, mert lesz hozzá alkalmam

Ha segítséget kérek, akkor ott is lesz lehetőségem segíteni másokon

Most értetlenül állsz a gondolat előtt, de az erőtlenségedben emlékezz a gondolatra

Ha pedig a testi életedben úgy gondolod, hogy hittél, és mégis az erőtlenségedet tapasztalod, akkor az vonatkozik rád, hogy nem ismerlek

Ha pedig nem ismertelek meg a Földön, igencsak kapaszkodhatok, hogy megismerjelek a nyomorúságomban

Hogy a formából átléphessek a tartalomba

A Földön könnyen megismerhetlek, egyszerűen Szellemben és Igazságban

Alázatban fogadva a Lelkedet, követve a Tanításaidat

A pokoltól megmenekülhetek az ébredésemben, de amit a Földön nem tettem, azt már az égben nem tehetem

Hiszen bizonyosságban nincs a hitnek értéke

Ahova emelem magamat a hitemben, oda jutok

Az élő hit pedig az, hogy a kérésemben cselekszel

Így az életem is annyi, amennyit cselekszel a kérésemben

És az nemcsak kérés, hanem tisztaságra törekedésemben a kérés

Tisztát kérve