72lakiluk Creative Commons License 2018.12.07 0 0 177495

Némi tanácsra lenne szükségem. A napokban a Műterem felé jártam és gondoltam veszek két féle kávét is, mivel fogyóban volt az új géphez havertól kapott szemes. Azzal már kezdtem egész jó presszót főzni a Gaggián, szóval elindultam a jó irányba :) A barista srác mondta, hogy náluk is, mint ahogy most sokfelé divat, világosabb  a pörkölés. Ma már ebből főztem. Valamit. Próbáltam szimplát, duplát, 8g, 10g, 16gr. de csak egy gyorsabban lejövő, szőke, számomra savanykás ízű valamit kaptam. Ez nekem nagyon nem jön be és még a másikat fel sem bontottam :( Ha adtok valami használható tanácsot nagyon megköszönöm és kipróbálom, ha nem jön össze, akkor ez kuka. Ahogy olvasom ezek a specialty kávék egy nagy gépen kiadják amit tudnak, de az én Classicom még mezítlábas egyenlőre. Vehetem nyakamba a várost, hogy olaszos kávét vegyek, ezt nem fogom tudni meginni. Kösz előre is. Amit bontottam az a Consacá, ami még bontatlan az El Bosque. November 20.-i pörkölés, tehát már az is optimális a fogyasztáshoz. Elméletileg.