Güsziológus Creative Commons License 2018.12.04 -1 1 68393

Én csak betartom a szabályokat:-)

Mielőtt szürkítem a jelzést, meggyőződök arról, hogy a terepen létezik-e. Ezért mentem Semjénházától Ventepuszta felé.

 

Leginkább persze az érdekelt, hogy van-e "kijárat" Tótszerdahely felé Semjénházától északra, és láss csodát, van. Egy masszív hidat találtam, az országúttól nem messze. Már csak pár száz méterre voltam a már felmért úttól, de a sár miatt visszafordultam.

 

Mivel volt még idő, elsétáltam egy kicsit, és rátaláltam a kerékpáros pihenőre, na és egy feszületre. Természetesen visszamegyünk kocsival, és csinálunk fényképet. Ritka kincs.

 

Ha lesz egy szép, napsütéses, fagyos nap, akkor "kiugrok" Semjénházára, és átsétálok Tótszentmártonba. Utálom a sarat:-)

A rendelkezésre álló idő pont elég lesz, hogy a szőlődombon (Kámánhegy)  kicsit körülnézzek.

 

http://www.pincefalvak.hu/pincehegy/70-totszentmarton

 

A Semjénháza "végében" lévő kápolna nagyobb, mint egy átlagos templom, de megkérdeztem, temetőkápolna.

Hatalmas park, pihenőpadokkal és egy kálváriával, mely U alakban körbeveszi a pihenőt.

 

Az úton, melyen a túrát tervezek, nem messze a falutól találtam asztalt padokkal, gondolom, hogy errefelé van forgalom.

Szóval, lesz folytatás, örülök, hogy többek érdeklődését is felkeltette a vidék.

Előzmény: olahtamas (68390)