CsST Creative Commons License 2018.11.25 0 0 57846

A fb-ra  írt, túra utáni posztjaim egyike, kicsit kiegészítve ill. a topikra hangolva, egy kiadós pihenés, meg madárlátta túrakaja evés, túracuccmosás után :)

 

Szeretettel gratulálok minden kedves túra- és topiktársamnak, barátomnak, aki ezen a hétvégén (vagy akár más időpontban) teljesítette a (privát) Iszinik túrát. Gratulálok azoknak is, akik akár tervezetten, akár a körülmények vagy problémák miatt a táv egy részét győzték le most.

 

A legnagyobb csoport, kb. 20 fővel péntek este indult Szárligetről. A tervezett este 8 helyett végül a vasúti késések miatt 9-kor rajtoltunk, de így előtte volt idő vásárolni ill. régen látott túratársakkal beszélgetni az indulás előtt.

 

A szokatlanul nagy létszám (legalábbis "Csoportos Privát Iszinik" viszonylatban) miatt már a rajtban kialakult egy gyorsabb és lassabb csapat, valamint később további csoportokra bomlottunk, de azért ahogy tudtunk, igyekeztünk egymást összevárni a pontokon.

 

Az időjárás a táv első felén nagyjából ideális volt, a második este azonban az eső tette még nagyobb kihívássá a 100 km leküzdését.

 

Külön köszönöm a társaságot és gratulálok közvetlen túratársaimnak, Sissynek és Jeremcsuk Istinek, valamint hálás vagyok Balázsnak a nagyszerű ellátópontokért, Eszternek a meglepetés-pontért, valamint Jánosnak az odajutásban és a kényelmes hazajutásban nyújtott segítségéért.

 

Ugyan a héten kevés időm lesz, de szeretnék majd egy bővebb beszámolót is írni.

 

Ami érdekes volt, hogy a teljes táv monumentalitása ellenére egyes szakaszok most jóval könnyebbnek, rövidebbnek tűntek mint korábban, ilyen volt pl. az Egyházi-üdülő utáni ereszkedés, vagy a sár ellenére a Kevély-nyeregbe való felkapaszkodás.

 

A telefonomba felírtam az időpontokat is, hogy mikor hol jártam:

 

péntek 21:00 rajt
23:30 Somlyóvár
0:30 Tornyópuszta
1:38 Koldus elágazás
2:48 Vértestolnai műút
4:15 Bányahegy
5:12 Schandl-hárs
5:20 Egyházi üdülő
5:59 Pusztamarót
7:12 Bikavölgy
8:15 Péliföldszentkereszt
8:49 Kakukk (utána felső kocsma, ott bő fél óra pihenés)
10:12 Tokodi pincék
12:38 Gete
13:55 Dorog, molnár söröző (14:45 tovább)
15:30 Kesztölc
16:43 Kétágú-hegy teteje
17:30 Pilis-nyereg
18:46 Szerpentin teteje
19:45 Pilisszentkereszti műút
21:16 Szent-kúti elágazás
21:49 csobánkai műút
22:45 Kevély-nyereg
23:12 Nagy-Kevély
0:04 köves út teteje
0:22 ürömi műút
0:58 cél

 

27 óra 58 perc

 

Örülök hogy találkoztam a topikból Panarea-val, Münchennel és Öregnándival is, még ha végül a kilátói séta el is maradt, de ami késik nem múlik :)