Szeretetláng Creative Commons License 2018.11.18 0 0 4950

Ha imádkozom, akkor körbeveszel engem, és a gyűlölet, és a szolgái nem találnak fogást rajtam

Ha imádkozol, akkor Isten szeretete körbevesz téged, és a gyűlölet, és a szolgái nem találnak fogást rajtad

Ha a gyűlölet szolgái nem találnak maguknak ellenséget, akkor egymást fogják gyűlölni

Ha egymást gyűlölik, akkor a kígyó a saját farkába harap

 

Örvendezhetek, ha elér a szenvedés és a fájdalom, mert az azt jelenti, valami nagyobb szenvedéstől óvtál meg engem

És örvendezhetek, mert akkor lerövidítetted a szenvedésem napjait

És örvendezhetek, mert abban ott van a jóvátétel, anélkül, hogy viselném a bűnbánat szenvedéseit

Ha le akarom rövidíteni a szenvedésem idejét, és meg akarok gyógyulni, akkor fel kell vállalnom a jóvátételt, a bűnbánatban elmerülésemmel

Hogy nem ismerem a bűneim - nem ismerem el a bűneimet, ezért nem ismerem a bűneimet

A lényegében sértődött vagyok, azaz, ápolom a gőgömet

Ha a nagyságomat választom, nincs abban bűnbánat, ha azon kesergek, ami jogos rajtam

Az van rajtam, amit adtam, nem néztem a másikat, ezért nem tudom mit adtam

Abban a sértődöttségemben, hogy jó vagyok, főhetek, de nem történik semmi rajtam, ami kihúzhatna engem a mélységemből

Ha sértődött vagyok abban, hogy jó vagyok, maradjon még rajtam a szenvedés, van mit rajtam puhítania

A szentek nem sértődnek meg, hanem megalázzák magukat a semmiségükben

És felemeled őket a nagyságodba

Éppen mentegetik a bűnöst, és magukban megfojtják a bűn csíráit

Imádkoznak a gyűlölködőkért, ezért nemigen mernek hozzájuk érni a gyűlölködők

Hiszen ha hozzájuk érnének, világosságot kapnának, és megkapnák a bűnbánat kegyelmeit

És mennyivel többet tehetek magamért, ha a magam jószántából merülök el a bűnbánatban

Igen, aki rohan, az nem lát, aki siet nem hallja meg a szenvedőket

És nem ismeri fel, amint szétszór

Van miért bűnbánatot tartanom, van miért megállnom az utamon

Hogy meglássam azt, amit nem akarok meglátni

És meglássam magamat a valómban

Megállok, hogy meglássalak Téged, és akkor meglátom magamat a valómban

Ezer jaj azoknak, akik elutasítják a szenvedést, ezer jajt kapnak a saját akaratukban

Maguk mérik magukra

És ezer áldás azokra, akik felvállalják, hogy bűnbánatot tartsanak

Az Irgalom menti ki őket a halálból

És bevonja őket az édesbe