www.octinfo.com Creative Commons License 2018.11.15 -1 0 17092

Ma kicsomagoltam az Electrolux EEG44IGM-et, hogy a 3 napos csere lehetőségének utolsó napján azért kipróbáljam.

Egészen tűrhető a kivitelezése.

Teljesen ledöbbentem, mennyire csendes! Nem is értem minek az Ultra Silencer széria... :) Ebből már sejthetitek, milyen hangos az a porszívó amit eddig használtam.

 

A turbó keféknek brutál hangja van, nagyon tetszik! :)

A szívóerő ezzel a 750W-os motorteljesítménnyel is úgy tűnik, hogy jobb mint a régi porszívóé. Az éles próba majd hétvégén lesz.

Csak egy dolgot nem tud: a gégecső fogantyújáról hiányzik az a kis takaróval fedett nyílás, amivel ideiglenesen csökkenteni lehet a szívóerőt. Erre nem figyeltem vásárlás előtt.

 

Egy dolog nem tetszik: amikor először beindítottam és tekergettem a teljesítmény szabályozót épp vissza a minimum irányába, egy pillanatra belassult a motor.

Másodjára is tapasztaltam, mégpedig akkor, amikor a kisebbik turbó kefét csatlakoztattam a cső végére.

 

Most akkor vagy el fog romlani, vagy az a konnektor problémás, amibe bedugtam (szinte sose használjuk), vagy nem tudom.

Próbáltam egy jó kis nyúzó tesztet: tekergettem a szabályozót, kocogtattam a szabályozó gombot tengely- és oldalirányba. Forgattam a gépet fejjel lefelé, meg oldalra meg minden irányba, sőt, rázogattam is. Nem produkált semmit. Így persze hiába viszem vissza 3 napon belül, a hibát nem tudom produkálni.

 

14 napos elállás esetén meg 6e Ft-tal drágábban - teljes áron tudnám ismét megvenni.

 

Így aztán tartós teszt lesz a hétvégén, meg a következőn is, és következő vasárnap még vissza tudom vinni.

 

De ha holnap a black friday-on leárazzák, lehet megrendelem, ezt meg visszaviszem. :)

Előzmény: www.octinfo.com (17090)