Szeretetláng Creative Commons License 2018.11.12 0 0 4944

Az égben annyi boldogságban lesz részem, amennyire a Földön megtettem az Isten akaratát bennem

És az én, te vagyok

Hogy felmérd a könnyűt az igazságban, és a kegyelmet a Kegyelemben

Hogy kinek milyen széles a válla a Szeretetben, a könnyűben aszerint hordozhassa mások keresztjét, abban a magáét hordva

Aki nem emel, a vélt szabadságáért nem emel

Aki emel, szabadságban emel

Szabadságban a bűnre, lekötözve, vagy szabadságban, megszabadulva a bűn rabságából

A Földön szabadságom van a bűnre, és lehetőségem, hogy megszabaduljak a bűn rabszolga kötelékeiből

Magam döntöm el a sorsomat, hogy a bűnt választom, vagy elutasítom

Hogy a bűnre azt mondom, nem bűn, attól az marad

Boldogságot keresek a bűnben, de minél jobban megismerem, annál jobban rádöbbenek, a bűnben nincs boldogság

És nehogy nincs benne boldogság, hanem tele van fájdalommal

Így minél jobban elsüllyedek a bűnben, annál több hála ébred bennem, amikor megszabadítasz a bűntől

Mert akkor ismerem fel a bűnt bűnnek, amikor elém teszed a felismerést

Mert magamtól arra sem lennék képes, hogy felismerjek

Mert magamtól csak azt akarom, ami vagyok

És amikor megismerem magamat, rádöbbenek, rest vagyok a jóra

És amikor megismerem a bűnt, akkor ellököm magamtól, mert amit hordoz, amit nekem ad, az fájdalmas

És amikor lassan, és vonakodva megteszem a tisztát, amikor másokért cselekszem, akkor sietve hozzám jössz, és adsz magadból

És amint a bűn fájdalmas, akkor is, ha még nem ismertem meg a fájdalmában, úgy ami tiszta, az boldogító a lényedben

A bűnben azt ismerem meg, ami magamtól vagyok, a tisztaságban azt is merem meg, amivé Benned válok

És amivé Benned válok, az az akaratod, hogy az valósuljon meg bennem, nem rám kényszerítve, hanem önként vállalva a tisztát

A bűn eredménye a törvények, hogy megvédjem magam a bűntől, a fájdalmától, ahol sok a törvény, ott kiáradt a bűn

Ahol nincs sok törvény, ott a szeretet egyszerű törvénye a cselekvő

Ha sok törvény között találom magamat, annak az okozói között magam is ott vagyok

Igen, ki akarom magam vonni a szeretet egyszerű törvénye alól, és ezért ezrével írom a törvényeket, akik tanúskodnak rólam, tanúskodnak, áldozata lettem a bűnnek

Kitettem az ablakba a törvényekkel, ki vagyok, hogy magam alkalmatlan vagyok a jóra

A törvényekkel, mint csalánnal verve a saját hátamat