O/O Creative Commons License 2018.11.11 0 0 230750

Sziasztok! Lenne pár, de valószínűleg egyre több kezdő kérdésem. Röviden 47 éves 174 cm 80 kg vagyok 4 éve kezdtem el futni, idén erős első fél évből adódott egy sérülésem, ami miatt (3 hónapja) elkezdtem tekerni. Egy öreg Puch országútim van, azzal tekerek. Hét közben 2-3x 26,5 km-es körömet, hétvégén meg ezt többször. Igyekszem alacsony pulzuson (70-75%) magas pedálfordulaton (nekem az átlag 90 már az) véghezvinni ezeket a keresztedzéseket a tempó nem érdekel annyira. Kb. jól csinálom? Persze nagyon gyenge vagyok, de nyomom türelmesen, talán már némi fejlődés is észrevehető :) Kerékpárvásárlás előtt állok, ebben is kérnék tanácsot, Shimano 105-ös szettel felszerelt országútit szeretnék venni, ajánlották, hogy minimum ezt, valóban?? Merida Reacto 400-ast találtam ami teszik is :) Érdemes megvenni már most, vagy várjak tavaszig? Nem vagyok tisztában a méreteimmel sem, de kb 53-as vagy M-es váz méretet számoltam ki magamnak. A mostani biciklimen hogy tudom megállapítani ezt a méretet? (valószínűleg sokkal nagyobb, mint ami nekem kellene) Egyéb kerékpáros tervem, tavasztól pár rövid távú triatlon verseny és augusztusban IM Nagyatádon. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Minden gondolat érdekel, teljesen kezdő vagyok. Köszönöm! Üdv. Béla