Szeretetláng Creative Commons License 2018.11.11 0 0 4943

Egy lélek nagyságát az méri meg, mennyire szereti az Isten, és mennyire alázatos

A lényegben a papi és a szerzetesi lelkek feláldozzák az életüket másokért, és ez a szeretetük tündöklővé teszi őket az égben

Az könnyen jön, hogy a felismerésben sokat akarok, de nem abban tudom a sokat, amit én akarok, hanem az a sok, és az az elég, amit az Isten vár tőlem

Ha nem bírom el a nehezet, akkor a szerzetesi életet sem bírom el

Tudásomban is csak az juthat nekem, amit elbírok

Minél kevésbé szeretem az Istent, annál többet akarok

Minél jobban szeretem az Istent, annál jobban, az Ő akaratát keresem a sorsomban

Akik közel kerülnek az Istenhez, azok nem akarnak eltávolodni Tőle, akik távol vannak, azok tartani akarják a távolságukat

Először elém jön a kegyelem, és amilyen közel engedtem magamhoz, attól már nem akarok eltávolodni

Az a jobb nekem, ha kegyelem vonzásában lépek a kegyelembe, és nem a fájdalomtól menekülésem vezet a kegyelembe

A fájdalom sem azt akarja, hogy miatta, hanem hogy elhozza a felismerést, és a vágyamban

Ha az akaratomat tartom elsődlegesnek az akaratomban, azt szeretném tegye a kegyelem, és ne én is tegyem

Ha az akaratodat veszem az akaratomba, akkor megelőzöm a kegyelmet a vágyammal

Ha közel lépek Hozzád, akkor közel lépsz hozzám

Ha tisztuló gondolataimat nem követik a megtisztuló tetteim, azzal még nem léptem Hozzád közelebb

Szeretném, ha pontról pontra leírnád felém az akaratodat, de azt adod, hogy bányásszam ki a szívemből, úgy, hogy folyik a hátamon az izzadtság

A szívem akkor is tudja a válaszokat, ha nem kérdezem, de csak akkor adja oda, ha elmerülök a figyelmében

Igen, a lelkem temploma a testem, és a lelkemnek a szellemem tanítója, aki a szívemben székel

Mindent tud, mert Tőled való

De csak azt adja, ami az előnyöm

Ha nagyságomban sokat akarok tudni, nem ad semmit, mert akkor az az előnyöm, hogy azzal szembesülök, aki magam vagyok

Igen, a szégyeneim a jó tanítóim

Hogy erőt merítve a semmiségemből, megalázva magamat, oda forduljak, hogy kapjak

Az alázat kap mert kér, a nagyság magát kapja, mert nem kér

A nagyság követel, követeljen nyugodtan, majd megkapja, amit nem kér

Maga szeretne, ezért magát kapja, hogy mindenben magát lássa

Aki nem akarja alázatban, maradjon süket, és maradjon vak

Ha nem akarta világosban, kapja meg a sötétben

Rajta van a kegyelem, ha felismeri önmagát

Neki ajándékozza a világosság, hogy meglássa a sötétséget

Hogy a sötétségben felismerje a sötétséget