ghepard Creative Commons License 2018.10.24 0 1 195

Mi más lehetett szerinted? Jó, akkor nem teniszkönyök, hanem gerelykönyök. No meg  a golfozóknál is van, meg egypár tevékenység is előidézheti. Nálam kb fél, háromnegyed év után kezdődött a gerelyhajítás kezdete után. Először csak gyengén, majd egyre rosszabb lett. Nem volt elég a 4-5 nap gerelynélküliség, ugyanis csak hétvégeken megyek dobálgatni, meg itt ott hétfőn is, meg itt ott pénteken is. Mikor hogyan. Volt úgy is rosszul, hogy a villamosban nem is igen tudtam fogni a csövet, konzervet borzalom volt kinyitni (amit kitekerni kell) stb.

 

Az elején sokat dobálgattam, kb 15ezer kisérlet egy év alatt, ebből fele bal kéz fele jobb. Mindkét kézen jelentkezett a probléma. A balon jó egy évre rá a jobb kéz után. Kb akkor a balon is, mikor elérte azt a teljesítményt, aminél a jobb kézen megjelent. A bal kéz max 90%-át tudja a jobb kéznek. Mikor megjelent a probléma és nem szűnt, akkor kezdtem jobban gondolkodni, hogy mit lehetne csinálni ez ellen. Azt agyaltam ki, amit leírtam. Már az első ilyen hét után jóval jobb volt, nem fájt annyira. A másik héten már szinte alig alig volt valami fájdalom a terhelés után. A harmadik negyedik hét után már nem is éreztem semmi fájdalmat. Egyre jobban tudtam véghezvinni a semlegesítő gyakorlatokat s így a mai napig semmi gond nics ezzel. Minden héten beírom, hogy mekkorát dobok (ballal és jobbal) és hányszor. Jelenleg a számláló 53590 kisérletet mutat.

Előzmény: Móricz75 (194)