Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.23 0 0 4924

 

Az nagy hiányosságunk, hogy elvették Mózes illetve Áron utolsó könyveit

Amelyben szemlélhető a mindenséget felemelő Irgalom

A módok, és az eszközök, a visszatalálásban az igazságba

A pokolban amitől rettegnek a pokoli lelkek, az az ítélet

Ami megállítja a további zuhanásukat

De nemcsak megállítja, hanem a kezükbe teszi abban a felemelkedést

Lehet mondani, lekötözöd a pokoli lélek szubsztanciákat a kőbe

Teheted, mert a lélek jellemzője, a szubsztanciális tartalma

És ahogyan szétosztod az elemeire, abban, amiben tisztul, újra egyesül

És amikor esik az eső, az nem csak a földi értelmezésben eső, hanem a lélek értelmezésében is áldása a lekötözöttnek

És nem gondolhatom, hogy az egyszerű, mert ha ránézek az égitestekre, és belegondolok korukba, akkor szembetűnő, hogy nem egyszerű

Mégis ami lekötözött, az kiszabadul, mert amit Isten elkezd, azt bevégzi

Így minden, ami még nem kapta meg a szabad akaratot, az törekszik Isten felé

A helyzete kényszerében, de nem kényszerítve

Abban fejlődik, és az meglesz, és megtörténik

És amihez az Isten hozzáadja az akaratát, az tökéletes

Ha szemlélem a természetet, akkor a tökéletest szemlélem

És amikor belemélyedek egy szegmensébe, akkor felismerem a tökéletességét, és a végességemet

Minden, amiben a gőg az úr, az lassul, egészen addig lassulhat, amíg olyan nem lesz, mint a kő, ha pedig olyan lesz, sóhajtasz egyet a fájdalmadban, majd kimondod, legyen meg az akaratod a kőben

És amint emelkedik a lélek szubsztancia, egyre jobban szabadabb helyzetbe emelkedhet

Rácsodálkozhatok, hogy természet minden teremtménye tökéletességre törekszik a helyzetében, egyedül az ember az, aki még ragaszkodik a kőhöz

Nem a formájához, hanem a tartalmához a gőgben, a büszkeségben, az ítélkezésben, és az uralom vágyában

Habzsolva, minél jobban kikeményedjen

Hogy ne keljen mozdulni a jóra

Aki nem tud, azt a tudatlanságában nem lehet megítélni

Ha ezért ítéletet nem kap, mást sem ért el a Földön

Aki pedig tud, de nem cselekszi a tisztát, az elítélhető, ha gőgöt vet, megkapja a lassulását, hiszen az a vágya

Ha pedig eljut a Tanítás hozzám, akkor már nem mehetek vissza a tudatlanságba, felelősséget hozott hozzám a Tanításod

De véletlen nincsen, csak meg nem értett helyzetek

Ha elér hozzám az intelmed, az azt jelenti, felkészültem a fogadására

Rajtam áll, mit teszek

A szeretet nemcsak az, hogy tisztán szeretek, hanem éppen elutasítom a lassulásom abban, hogy kivetem magamból a gőgöt

Ha gőg van bennem, a kérésem is gőgös, ha megemelném magam a kérésbe, akkor azt kérem abban, amit nem hallgatsz meg

Gondolnám a szeretetem határoz meg előtted, de sokkal inkább az alázatom

Mert ha még keményebb is lennék a legkeményebb kőnél, de ha alázatban fordulok Feléd, lehullik rólam a keménység, és feltöltesz engem magadból

Így könnyen megy, hogy olyanokkal találkozhatok a pokolban, akik sokra voltak hivatva, de nem engedték el a gőgöt, tudtak, és értettek, mégis ragaszkodtak a gőghöz

A mennyországban pedig mást nem találok, csak, és egyedül alázatos lelkeket

Tevékeny lelkeket