goyko14 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 195918

Igen, amit Ati is ír: nem tudom mennyi benne a story telling, nyilván ki van színezve de valóban egy ilyen típusú beszélgetésből indult a triatlon amibe kicsit mi is belefutottunk itt. Mindenki az egyéni preferenciái szerint ítéli meg, hogy mi nehezebb - egy maraton, átúszni vagy mondjuk körbetekerni a Balcsit. Ez lenne a magyar megfelelője a Waikiki Roughwater úszásnak, az Oahu kerékpáros versenynek, meg a Honolulu Maratoninak :)

 

Ismereteim szerint utána a rövidebb távokat is ezekből az arányokból csinálták. Ebből valamennyire kilóg a negyedtáv (lánykori nevén, mert mióta olimpiára került a triatlon azóta olimpiai távnak hívják), ahol az úszás arányait felfelé módosították és az ez alatti távokat már inkább ehhez arányították. Az ok talán az lehetett, hogy  az akkori leghosszabb medencés (1500m) illetve atlétikai track (10km) távok legyenek, talán a könnyebb összehasonlíthatóság, azonosíthatóság kedvéért. A 40km bringa nem tudom honnan jött. Talán az akkori standard időfutam táv volt, bár szerintem az mindig változó (helyszín, adottságok, pályakimérés miatt).

Aztán most ez már 70.3 meg 5150/5i50 de ez már branding. 

Előzmény: Ermak (195915)