KovesdiAti Creative Commons License 2018.10.13 0 0 82866

Én kisebb , nem földbe süllyesztett szűrővel nyomom , én is gondolkoztam már ezen hogy hogyan tudnám leereszteni a szűrőt , egyszerűen .

Én még ezt meg is tudnám oldani , egy levezető rendszer segítségével , amikre golyós csapokat szerelnék     , minden tartályra egy 50es tartály idom , rá egy 50es leeresztő csap , majd a csövek egybe futnak és a végén van egy szintén 50es csap , így  a víz kiereszthető a kertbe és nem kell a tartályokat borgigatini , csak leengedni kisallangozni   , majd megint lengeni 

De én ezt a problémát még egy plusz dologgal fejelném meg , szeretném ha ezt a víz tisztán , vissza jutna a tóba   , egy szezon alatt akár 13m3-ternyi vizet is jelenthet , egy része ami kilocsolásra kerül a kertbe , egy része ami meg ugye bár a tavat is vissza kel tölteni , mert a szűrő újbóli beindítása kivon a tóból 1m3-ter vizet

Úgy hogy ez nehéz .

Nálad még inkább ,mert ahogy nézem a te megoldásod a földbe süllyesztett verzió  , itt már meg kellet volna a betonozásnál csinálni a leengedő csövek és csapok rendszerét  .
De kb úgy kéne mint ahogy beengedted a vizet , csak a tartályok aljára (te esetedben az aljára jobb volna ) vagy az oldalára  kell egy leengedő csap , és így akkor ha a visszafolyó csapot lezárod (hogy a koszos víz ne folyon vissza a tóba ) a leeresztő csapok kinyitásával egyszerűen üríthetőek a tartályok 

Én is tervezek jövőre hasonlót , mert se a nagy sár tenger nem hiányzik amit okozok egy egy tisztításnál , a víz veszteség már egy másik téma , de az biztos hogy így könnyebb lenne 

A   idomokat lehet hogy így is cserélnem kellesz majd 70mm-teresekre , mert a 50esekkel sokszor majd nem kifutott a tartályokból a víz , nagy nehezen megoldottam egy T idomra szerelt 2 gömb csappal a í víz eloszlását , így nem fut ki , de nem egy életbiztosítás !

Ezen sajnos nekünk kell agyalni , hogy hogyan építjük ki a vízvezető leeresztő rendszert , de nálad már be kellet volna előre tervezni mindent és bebetonozni, így ha beakarod őket építeni , az bontás  jelent majd :(


Azt tudom javasolni , hogy nézegesd a tavas webáruházak oldalait és agyalj a kialakitáson , mert azt neked kell tudnod hogy a csöveket hogyan tudod elhelyezni 
Remélem tudtam segíteni  

Előzmény: SzerdzsoCortez (82865)