csabeszregall Creative Commons License 2018.10.11 0 0 8725

Néhány napot töltöttünk nápolyban ezért gondoltam írok néhány gondolatot hiszen sok mindent én is az itt olvasottakból tudtam meg.

Reptéren vettünk összevont 100 perces jegyet (2.20€)-ilyet sikerült ,késôbb a városbam 90 percest 1.60€ ért -talán ez jobb.

182 es busz bevisz a dante térig,mi vmi.másikkal mentünk hamarabb leszálltunk-mindegyis a lényeg nem kell 5€ os ALIBUS!

Campania artecardot sikerült az egyik nagyobb csomóponton másnap venni(32€).

Gondolkodjon el rajta aki ki akar menni sorrentoba pompei be vagy vezúvra mert csak a közlekedésre is nagy segítség!

Mondjuk a napijegy is jó lehet!

Jegyautomatáknál állandó kígyózó sor volt.

Számítani kell arra ,hogy a közlekedés hosszú órákat vesz el,viszont a helyiek valóban nagyon segítőkêszek.Mi pompeibe mentünk mikor felszálltunk a circumvesuvianumra mondta azonnal egy bácsi(kérdés nélkül-no sorrento!) ,persze később az is kiderült,hogy pompei scavi-ba sem jó.Jött ugyanis egy (helyi vasútasnak látszó ember) aki kérdezte :sorrento?

Mi persze mint akik biztosak,hogy jó helyen vannak jeleztük:ohhhh profikkal van dolgod giovanni mi pompeibe megyünk.

Erre mutatja a táblát,hogy biza mi a kék vonalon vagyunk pedig a zöldön kellene üllnünk no sebaj időben leszálltunk-átszálltunk.

Pompei vel kezdtünk de mire kijöttünk majdnem 13 óra volt.aztán a lényeg:

Pompei kijáratánál sok étterem van ezek szerintem drágák plusz ahol mi jártunk +2€/fő coperto-t felszámítanak.

AEV buszt megláttuk leintettük 3€ -ért felvitt a vezuvra (campania card-no!!!csak cash).

15.50 volt- feljárat a kráterhez már zárva.októberben 16.00-ig van nyitva!

Most jön a lényeg:

Ma már fordítva kezdenék:először vezúv majd a maradék idő pompeire!

Capri: Gyönyörű és pompeinél található éttermeknél NEM drágább!

Ma így kezdenék:

Kikötőböl (marina grande) anacapriba busszal (2€) libegővel fel a hegyre majd vissza (csak érdekességképpen jelzem vissza irányba semmit nem kértek-de azért vegyetek retúr jegyet!!)

Majd caprira átbuszozni (2€).Anacapri a libegőn kivűl nem nagy szám.szerintem-bocs.kis görög falunak néz ki.

Hajók pontosan indultak.

És most jön a lényeg lényege:

Nápoly nem (tűnik) veszélyesebbnek mint Bp.

Nincsenek risszarcú emberek csak segítőkész napolitánok.Autóval nem mennék a belvárosba, saját szememmel láttam hogy parkolnak: bepaszírozzák a kocsit még ha meg is nyomja itt ott.😁

Szemét van de folyamatosan szállítják el.Mondjuk mi a spanyolnegyedben laktunk ahol 5.00am - kor elvitték a szemetet 7.00-ra újra már félig voltak a konténerek.

Megy mindenki kereszbe kasul robogón ......majd folytatom most mennem kell