Szeretetláng Creative Commons License 2018.10.10 0 0 4910

Vannak, akiknek az önként felvállalt vállalkozásukban, lelki vállalkozásukban, a mások lelki vezetése a céljuk, a Veled egyesülésben

Szívükön az Isten pecsétjével

Így minden összefüggés fontos a számukra

Bár a farizeusok megnevezés tartalmaz egy csomó ítéletet, az önmaguk elítélésében, de nem úgy volt, hogy közülük mindenki keményszívű maradt

Volt, aki abban maradt, és voltak számosan, akik befogadták a szívükbe Jézus Tanításait

Ha valamit nem értünk, vagy elmegyünk a befogadása mellett, és ha bennünk a szándék a jóra, akkor Jézus addig ismétli különböző irányokból, amíg egyszerre csak rá nem érzünk

Azonban, ha a tanító útja alatt, két látszatra hasonló esemény történik, akkor abban ott a kettőben az egymásra, és egymásból egymás mellé állítás

Esetünkben különösen a lelki vezetőknek

Mikor a két kenyér és halszaporítás történt

Mert az egyik hétből indult, és elérkezett a tizenkettőhöz, a másikban halmazból történt, és megérkeztünk a héthez

A hétből az isteniből, a hét erényből kiindulva, azaz befogadva, elérkezünk a tizenkettőhöz, Izrael tizenkét oszlopához, azaz a befogadásból a világosságba

A másikban a héthez jutunk, mint maradékhoz, azaz a meghallgatás megtörtént, de az erények felvállalása nem történt meg

Tehát a különbség ott van, a Tanítás a lényegben egy, az eredmény meg ellentétes

És különösen a lelki vezetés számára fontos a megértés, azoknak, akik másokért felelősek

Mert egy ismeretből két eredményre lehet jutni, úgy, hogy mindenki elégedett, befogadtam

Az elsőben, szellemben és igazságban

A másodikban az értelem talaján

A második úgy megy a templomodba, Hozzád megy, hogy találjon, de mikor kilép a templomodból, nem visz magával

Nehéz megrengetni ezt a nagyságomat, mert hitem van magamban, anélkül, hogy hitem lenne Benned, azt gondolva hiszlek, pedig csak tudlak az értelmem útjain

 

Igen nehéz akkor ahhoz eljutnom, hogy a szívembe nézzek, és elfogadjam a szívemből kiáramló érintéseidben a vezetésedet

 

Ez a nagy különbség, amire azt mondja a Szentírás, dőljetek le ti halmok, hegyek omoljatok a porba