Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 23264

Újraterveztem egy kicsit a programot, mert teljesen igazatok van, nagyon sokat gondoltam erre a 7 napra. Igaz, még rengeteg idő van jövő tavaszig, de nem tudok nem ezzel foglalkozni, mert annyira várom már és annyira készülök lélekben :) Ha Isten is úgy akarja, akkor autóval megyünk és tényleg 7 napra, viszont a programból lefaragtam. Szállás tekintetében egy kis takaros agriturismo-ra gondoltam valahol Pisa és Firenze között félúton vagy lehet kicsit délebbre Siena fele is, lényeg hogy onnan tudjunk csillag túrázni.  1. nap kora délutáni érkezés esetén szállás elfoglalás és esetleg a környék megnézése, mert a sofőrnek lesz mit kipihenni. 2-3. nap lenne még frissen Firenze. Ezen még gondolkodom, hogy a két firenzei nap közötti éjszakára inkább érdemes lenne ott a városban foglalni valamit, hogy megspóroljuk a 2x oda-vissza utat. 4. nap tengerparti lazulás lenne és esetleg ha belefér még egy kis városnézés este fele (pl. Volterra). 5. nap San G. és Siena, 6. nap Pisa és Lucca ha belefér és utolsó nap szabad program, meglátjuk még mire lesz idő és energia hazaindulás előtt.

Ez így már talán megvalósítható :) 

Firenzét tekintve szeretnék nyilván minél több dolgot megnézni, de ott is behatároltam kicsit. Nagyon gondolkodom a kártyában, mert annak ellenére, hogy csak két napunk lesz ott, úgy láttam, a belépők árait összeadva igencsak megérné még így is (főleg a sorban állások elkerülése miatt is). Így gondoltam: 1. nap: Accademia, San Marco, San Lorenzo, Dóm + múzeum, S.M. Novella és este ha még lesz energia a Palazzo Vecchio (úgy hallottam 11-ig nyitva és este kevesen vannak - erősítsetek meg!) 2. nap: Uffizi, Santa Croce, Pazzi kápolna, Ponte Vecchio, Boboli, Michelangelo tér és San Miniato. Erről mit gondoltok, teljesíthető?

 

Előzmény: Sunnyrob03 (23263)