wadam Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447315

hello :)

 

idézem: 42. § (1) *  A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű, illetőleg minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni.

 

tehát mivel ketten voltak nem nagyon beszélhetünk közrefogásról.

de ha közrefogott gépjármű van is, akkor is valakinek mindkettőt kell használnia (fény-hang). én ezt így értelmezem. 

 

aztán:

"49. § (1) *  A gépjármű megkülönböztető jelezéseket adó berendezéseit csak abban az esetben szabad működtetni, ha a feladat sürgős ellátása, a személy-, élet- és vagyonbiztonság, továbbá a védett személyek és kíséretük biztonsága érdekében az szükséges, és a forgalmi viszonyok azt indokolttá teszik."

 

tegyük fel ez így volt, de ahogy Sanya mondta, akár gyakorolhattak is, végül is ez mindegy.

 

"(2) *  A megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű vezetője - a rendőr és a vasúti átjárót biztosító jelzőberendezések jelzéseit kivéve - a közúti jelzéseket, továbbá a 24-43. §-okban foglalt rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti, és meggyőződött arról, hogy a közlekedés többi résztvevője az akadálytalan továbbhaladást lehetővé tette."

 

kivastagítottam a részt, amiről szónokolok két napja. a felesleges vesézlyeztetés, az indokolatlan veszélyeztetés.

 

és egy pici kitétel a csak fényt használókra:

"(2a) *  Amennyiben a gépjármű kizárólag a megkülönböztető fényjelzést használja, akkor a gépjármű vezetője a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti."

 

speciel ezt a passzust nem alkalmazták, nem mentek gyorsabban sokkal mint én.

 

szóval szerintem kell a villogó és a fény is, hogy "szabálytalankodjanak", és ilyen esetben a jogszabály is leírja azt, amit én kifogásolok (Veszélyeztetés)

 

én ezt nem tudom máshogy értelmezni.

 

 

Előzmény: Etyi (447294)