király2644 Creative Commons License 2018.09.18 -4 0 44846

Nah, ma volt szerencsém kipróbálni az új üzletszabályzatot Lenfonó-Békás között. Lenfonón éppen fel tudtam szállni a HÉV-re, mert elég lassú volt az automata, de sikerült érvényes kiegészítővel felszállnom. Gondoltam, ha nem, akkor megbüntetnek...

 

Ennek ellenére úgy tűnik, hogy az első kocsiban én voltam majdnem egyedül, akinek volt jegye. Budakalászon szállt fel a kaller, az első kocsi hátsó végébe. kb minden második embernek nem volt bérlete, és azok szépen tőle vettek jegyet. Mivel egyedül Budakalászon nincs automata (legalábbis a BKK értékesítő hely keresője szerint), ott pedig összesen 5-en szálltak fel az első kocsiba, nem értem, hogy a többiek mégis miért tudtak jegyet venni büntetés nélkül. Kaller éppen, hogy végigért a kocsin, mire Békásra értünk, az én jegyemet meg se nézte rendesen. Aki jegyet vett, automatikusan nyújtotta a pénzt, kaller adta a jegyet és a visszajárót.

Szóval ennyit az új szabályozásról... Volt értelme????

 

Jobban örülnék, ha pl a Szentendrei HÉV-en néha lennének ellenőrök a belső szakaszon is..... és nem csak úgy egyedül, hanem razzia szerűen, akár 5-en egyszerre egy kocsiban, mert marha biztos vagyok benne, hogy sokaknak se jegye, se bérlete.. Batthyány téren is régen láttam ellenőrt....

Előzmény: vrobee (44837)