margarita402 Creative Commons License 2018.09.16 -2 0 3634

Helyben is biztosan találsz szállást, de én a legtöbbet előre lefoglaltam a bookingon, minden flottul ment, kifogástalan volt mindegyik. Azt is meg lehet tenni, hogy csak az első szállást foglaljátok le, hogy érkezéskor legyen hova menni, meg azért, mert a vízumkérelemnél fel kell tüntetni, aztán menet közben akár online is foglalhattok, a bookingnak, agodának, airbnb-nek is van mobilos appja. Rugalmasabban tervezhetitek így az utat.  Bungalók a tengerparton vannak, jellemzően drágábbak, mint a vendégházak, kis hotelek, és a jókat hamar elkapkodják. A szervezett túrákat nem vetném el teljesen, Hanoiból úgy mentem Ninh Binh-be, onnan pedig két nappal később a Halong-öbölbe, kétnapos hajóútra, aztán vissza Hanoiba, háztól házig vittek, benne volt a Tam Coc csónaktúra is, így fájt 130 dollárba helyi irodával. Ha meg tudtam volna osztani a hajókabin árát, lényegesen jobban jövök ki, az volt a leghúzósabb tétel.:-) Én is Emirates-szel mentem, simán belefértem a 350 ezres keretbe úgy, hogy hátizsákkal indultam, kint vettem bőröndöt a bevásárolt cuccoknak. Rengeteg kávé (az a bizonyos cibetmacskás), ruhanemű a családtagoknak is, phu coqi bors, gyöngy, helyi italok, a varratott cuccaim, kézműves dolgok Bac Hából stb. Hagyjatok helyet a szajrénak.:-)

Előzmény: rebkaaa (3633)