Sborisz Creative Commons License 2018.09.13 0 1 33739

Kicsi pontosítás ehhez: "malária - bár erre pont nincs oltás, csak tabletta" régi tapasztalat mondatja velem ( kb.30 éves) afrikai országban dolgoztam tartós kiküldöttként ( úgy értem huzamosabb ideig) és nekünk egyenesen tiltották a tabletta szedését, mondván tönkre teszi a májat pl.( és elnyomja a maláriás tüneteket)

Viszont előszeretettel ajánlották, a helyi oltásokat, amit nem megelőzésként, hanem kezelésként adtak. ( értsd: ha már jelentkeztek a malária jelei, akkor kellett egy oltás sorozattal a kórt megszüntetni)

Írom ezt úgy hogy a kint lét alatti 5. hónapban kaptam meg én, a 7 éves és az 1 éves fiam ( akkor) Az assssszony persze megúszta.... :D

Lekopogom a helyi "magyar" orvos ( Magyarországon végzett, de nigériai származású) által beadott injekció azóta is "véd"( rossz szó mert nem véd, de a malária parazita "kiirtódott" )  hisz azóta sem jelentkeztek a maláriás tünetek....persze nyilván azóta "fejlődhetett" a tabletták hatásmechanizmusa, de véleményem szerint a helyi betegségek ellen a legjobbak a helyi készítmények ( lásd pl. az Antinal-t Egyiptomban) ezek az utasbiztosításokkal beszerezhetőek adott ország lehetőségeit figyelembe véve....

( ez a magán véleményem volt...) :)

Előzmény: moonwalkr (33737)