margarita402 Creative Commons License 2018.09.12 -2 0 3625

A barlangba itt tudsz foglalni túrát, nincs kétéves várólista, viszont 3000 dollár az ára:

 

https://oxalis.rezdy.com/calendarWidget/152044#

 

Olvastam olyasmit, hogy kizárólag ez a cég jogosult a barlangba túrákat szervezni.

 

Észak-vietnami vezetett trekkingről nézz blogokat, vagy a tripadvisort, arról nincs infóm. Időszűke miatt csak két napot voltam azon a vidéken, az egyiket nagyrészt  Bac Haban töltöttem, Sapában aludtam, másnap  egyedül mászkáltam a környéken, szép nyugisan. Volt, hogy felvett egy robogós helybeli lány, csak úgy, gondolom, látta, hogy fáradt vagyok. Lehet egyébként olyan motoros túrát is találni, ahol visznek, nem te vezetsz. Nagy általánosságban azt mondanám, többnyire irodákban, vagy a minden kis hotelben megtalálható utazásszervezőnél  is le lehet alkudni 20-30%-ot, piacokon, magánsofőröknél nyugodtan lehet félárról indulni. A Halong-öbölben gyakorlatilag ugyanazokra a hajókra ad el minden iroda helyeket, meglehetősen széles az elérhető árak sávja.:-) Ha egyedül vagy, ki kell fizetned a kétszemélyes kabin teljes árát, hacsak nem találsz valakit kint, akivel társulhattok. Érdemes inkább Cat Ba szigetről egynapos hajótúrára befizetni, helyi irodában. A tömegközlekedéssel tudsz még spórolni, Hanoiban pl. 30000 dongért (cca. másfél dollár) bevisz a 86-os busz a városba a reptérről, kényelmes, légkondis, wifivel, fölösleges taxizni. 

 

Dollárral csak helyi utazási irodánál fizettem, pénzt pedig bankban váltottam, nem volt probléma a százdolláros címlettel se. A szállásokon, irodákban, nagyobb üzletekben  általában lehet bankkártyával fizetni (sokszor még akkor is, ha nem jelzik), azzal jársz legjobban. Gondolom, bankban eurót is váltanak, de ezt nem tudom, dollárt vittem. 

 

Előzmény: rebkaaa (3624)