NajoczkiG Creative Commons License 2018.09.11 0 1 19493

Sziasztok!

 

Nemrég értem haza Jordániából és szeretnék nektek frissen beszámolni az élményeimről.

Egy nagyon élménydús és vidám nyaralást sikerült összehozni, ami Sameer Faroun-nak köszönhetően jött létre. Soha nem vettünk még igénybe utazásaink során privát transzfert és programszervezőt, de nem bántam meg, mert sokkal jobban megismertem az ottani kultúrát, a mindennapi életet, a helyszínekre való eljutás is kellemes, baráti hangulatban telt. Sameer igazi mókamester, valamivel mindig feldobta a hangulatot. Amikor megérkeztünk a reptérre, már egyből meglepetés ért, mivel Sameer finomsággal várt bennünket, az ottani gyrossal, a shawarmaval. A megérkezés utáni első napot Aqabában töltöttük a tengerparton, este pedig városnézés volt a program. A következő nap korán reggel, hajnali öt órakor indultunk Petraba, hogy még a nagy hőség és tömeg előtt meg tudjuk tekinteni. ( Ezt is Sameer javasolta, és örülök, hogy megfogadtuk, mivel tényleg nagyon meleg volt) Petráról sokszor hallottam már, hogy olyan mintha egy másik bolygó lenne, és ezzel én is egyetértek. Csodálatos, semmihez sem hasonlítható, minden egyes szikla egy csoda. Természetesen felmásztunk a közel 900 lépcsőn, mivel a Monastery kihagyhatatlan ha már ott van az ember. Hihetetlen kilátás tárult elénk a hegy tetejéről. A fárasztó Petrai nap után Sameer egy barbecue partyra hívott meg minket, ahol nagyon ízletes húsokat és salátákat ettünk. Másnap délelőtt kipihentük az előző nap fáradalmait, délután pedig indultunk Wadi Rum-ba, ahol jeeppel bejártuk a legnevezetesebb helyeket és megtekinthettük a naplementét. Nekem ez tetszett a legjobban, mivel egy régi vágyam is valóra vált, kipróbáltam a tevegelést. Az éjszakát itt töltöttük egy beduin kempingben, ahol tradicionális vacsorát kaptunk, amit utána egy igazi beduin táncos mulatságon le is mozogtunk. Utána pedig felmásztunk egy közeli dombra, és a homokban feküdve néztük a milliónyi csillaggal teli égboltot, ami elmondhatatlanul szép látvány. Reggeli után indultunk vissza Aqabába a tengerpartra. A következő napi program a Holt-tenger volt. Ez is egyedülálló élmény, a rendkívüli sós és olajos vízben való lebegés. Természetesen a Holt-tengeri iszappakolás sem maradt el. 

Mindenkinek ajánlom Jordániát, és főleg Sameert.