googyi Creative Commons License 2018.09.10 -1 1 5150

A drága szabadidőmet azért töltöttem/töltöm pénzügyekkel, mert megéri.
Három "etikus" tanácsadóból kettő egyértelműen terelt a jó nagy jutalékú nyugdíjbiztosítások felé, miközben előre mondtam nekik, hogy nekem valószínű a NYESZ lenne jó.
Közben kiderült, hogy
1, a NYESZ mögötti struktúra lehet ugyanaz, mint a nyugbiztben csak lényegesen olcsóbban.
2, nem ismerik mélyrehatóan sem azt a terméket, amit ajánlanak, sem azt amivel szemben előnyben részesítik
3, konkrétan leszarják, hogy nekem mi az előnyös, közben becsomagolják, hogy nekem akarnak jót és nekik mindegy mit adnak el
4, ha hallgatok rájuk, minimum százezreket, de lehet milliókat bukok hosszú távon cserébe az ingyenes tanácsadásért
5, rájöttem, hogy a magyarok nagyrésze pénzügyi analfabéta, nagyon sebezhető pénzügyekben és a sok etikus hiéna őket veri át a legkeményebben, csak úgy pörög a nyugdíjbiztosítás biznisz
6, te pedig fel sem mered vállalni az érdemi vitát abban a témakörben, ami elvileg a szakmád

Egyetértek Géza Figyelő-vel. Annyit hozzátennék, hogy az érdemi pénzügyi tanácsadás nem lehet ingyenes és jutalékalapú.
Fix összegű pénzügyi tanácsadásnak lehet értelme, mint ami a kiszámolós arcnak vagy a pénzügyi tudakozósoknak van.

Előzmény: R.K. (5148)