mondeotddi Creative Commons License 2018.08.29 0 0 48163

Kedves Márkatársak!

 

Egy éve vettem egy 2002-es 1.4 16 V Clio 2-t. Különösebb nagyobb hibám nem volt vele az eltelt egy év alatt (volt az 1 év alatt komplett vezérléscsere vízpumpával, fojtószelep csere újra (ebay), biztonság kedvéért gyertyák és trafók cseréje új berura, fhp jeladó csere). A kocsiban garantált 140.000 km van (magyarországi kocsi, második gazdás).

 

A következő rejtély van a kocsival:

 

A kocsi kiegyenlítő tartályában olajfilm van mindig (nem vastag, nem nagy mennyiségben, a kiegyenlítő tartály falára rakódik ki, nem úszik vízben), ezt egyszer kimostam az egy év alatt.Viszont kimosás után is újra keletkezett!

 

A megvétel előtt az előző gazda hengerfej tömítést cseréltetett síkolással, melyről számlám van (ez kb 1.5 éve volt).

 

Hengerfejességre nincs ráutaló jel, az olajban nincs víz!, nem kemények a csövek, nincs gond a motor hőháztartásával, nincs extra vízgőz a kipufogógázban, minden rendben van vele.

 

Merre keressem a hibát?

 

Nem akarom újra pakoltatni a hengerfejet feleslegesen!

 

Külföldön olvastam olyat, hogy a termosztátháznál is kerülhet olaj a víztérbe, illetve lehet vizes olajhűtő a rendszerben (az olajszűrő alatt), bár ez szerintem a dieselekben jellemző.

 

Köszönöm