V43 1279 Creative Commons License 2018.08.26 -14 0 67623

Az osztrákok amúgy is más stílust képviselnek, mint mi. Pár őszinte csodálkozást láttam már arcokon amikor 1,5-2 szakaszt csináltam a Zentralból egy nap alatt (általában, 30 km vagy afölött), többnyire időnyerés és unatkozás elkerülése (most 5-6-7 óra menet után megérkezek délután 3-ra a szállásra mit csináljak? Beszélgetni nem olyan egyszerű) végett. Náluk az megy hogy kis batyuval (30-40 liternél nagyobb zsákokat ritkán látni hosszabb távú túrázón) az alkalmas vendéglátóhelyeken meg-meg állva, amelyekből most nyáron van egy jó pár (száz) a hegyekben. Kaja, ivászat után meg mennek tovább, ha akarnak, ha nem akkor maradnak. Nem idegeskednek ezen.

Schladmingi Tauernbe volt, hogy én voltam az egyetlen aki a tömött Ignaz-Mattis hüttéből a Breithlahnhüttéig elment (2 szakasz/nap, elég húzós volt, 22 kili kb 1800-2000 szinttel) a többiek mind rövidebb távra mentek, meg más irányokba. Ott ez a megszokott, nem törik össze magukat. Ezért is él meg a sok felvonóüzemeltető cég meg magashegyi étterem.

 

Szóval osztrák szemmel nézve a stílus és az ár is rendben van.

Előzmény: jzp2107 (67613)