zsoooc2 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 283

Sziasztok!

 

Megosztom most a legutóbbi tapasztalataimat, kíváncsi vagyok a véleményetekre, mennyire jellemző ez a megoldás. A RentAWreck cégnél béreltem autót. Előre lefoglaltam a neten, hitelkártya adatokat megadtam, elvileg 10% előleget kérnek foglaláskor. Nem vontak le a semmit, kicsit furcsának találtam, aztán pár nap múlva küldik a szerződés mintát. Az ár stimmel, ezen se szerepel az előleg. Amikor átvettem az autót, kérték fizikailag a kártyát és a CVC kódot (le van festve, be kellett diktálnom), azt mondta a srác X koronát zárolnak a kártyán. Netbankban nézem, kb. a bérleti díj + a depozitnak megfelelő forint zárolva lett. Visszavittem a kocsit, 3 nap múlva feloldották a zárolást, de nem terheltek be semmit. Tegnap kapom a számlát (egy nappal korábbi dátummal), összeg stimmel, az szerepel rajta, hogy paid. Továbbra se vontak le egy Ft-ot se a kártyámról. Most akkor mi van? Ennyire jellemző, hogy csak később vonják le az összeget? De miért? Eleve fura, hogy az alap összeget, miért nem az átvételkor kell fizetni? Ugyanennél a cégnél béreltem már korábban, igaz az másik országban, de ott átvételkor kellett fizetni, kártyaolvasó volt az embernél, igaz akkor nem is kérted depozitot.