diósmetélt Creative Commons License 2018.08.22 0 1 3262

Kedves Fórumozók!

 

Nem ismerem ezt a fórumot, nem is igazából tudom, hogy mit hol kéne, hogy keressek. Segítséget szeretnék kérni, avagy választ a kérdésemre.

Egy 12 lakásos, 3 szintes társasházban lakom a magasföldszinten. Telente rendkívül hidegek a falak, alig van 20 fok, a radiátorok forrók.. ismerős probléma. A felettem lakóknak természetesen nincs gondjuk a hőmérséklettel. Kértem ajánlatokat homlokzati hőszigetelésre, ám a többi lakó nem óhajtja és nem is tudja kifizetni a lakásonként 800e forintos kiadást. A többi földszinti lakóval arra az elhatározásra jutottunk, hogy a fsz. hőszigetelését házilag megoldjuk (bérlünk állványzatot, a többit mi oldjuk meg (van felújítós tapasztalat és egy mesterember is beszáll). A fentiek aggódnak, hogy a szigetelt és a szigeteletlen szintek között hőhíd/ázás stb. alakulhat ki, ezzel pedig későbbi gondokat idéznénk elő. Mik a tapasztalatok? A szomszéd épületnél pont ezt csinálták múlt télen, a végeredmény igényes lett (kívülről). Bele merjünk állni, vagy tényleg vannak aggályok?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!