olaszpresszo.hu Creative Commons License 2018.08.17 0 0 176673

Ez így igaz és nagyonis helytálló észrevétel. A QM kosár pereme lapos, míg a VST pereme domború. Ettől függetlenül felment, mivel itt ugye nem normál kartömítés van. Nem a kosár pereme van tömítve, hanem a kosár belseje egy "O" gyűrűvel. Szóval a kar/kosár fölött van még hely, miután felhelyezed, vannak ütközők is, amik megakadályozzák , hogy túlhúzd a kart. Az enyémen legalábbis így volt, sokszor készítettem a VST-vel kávét. Ettől függetlenül nem volt kifejezetten kényelmes használni. Nekem nem a domború perem okozott problémát, hanem az, hogy a perem szélesebb is a VST-n, mint a QM kosáron. Ez azt hozza magával, hogy éppen befér a bajonettbe és jobban kellett "keresgélni" kézzel, hogy felmenjen a kar. Illetve amikor leszedtem a kart, akkor is többször kihúzta a kosarat a helyéről. Szóval tudtam használni, de nem a legkényelmesebb, érezni, hogy nem az a gyári kosár. Ha nem lett volna itthon egy VST, biztos nem rendeltem volna hozzá. Egyrészt a VST ára nincs arányban a QM árával, másrészt a QM kosár is eléggé jó minőség, szerintem. (Ha valaki mégis ilyenre adja a fejét, akkor a kosarat tömítő "O" gyűrű állapota is fontos...)

Előzmény: Giuseeppe (176671)