ezosgk Creative Commons License 2018.08.15 0 1 640

Szia. Azt kell hogy mondjam, a nyári szarvasgombának lőttek Magyarországon. Nincs érte betanítani kutyát, csak ha magadnak akarsz szedni pár szemet megenni. Lehet jönni azzal hogy " de milyen drága" , " fekete arany" meg ilyen mende mondák. Olvastam egy cikket 2018 elején íródott, sajnos olyan emberek is adták fotójukat és nevüket hozzá akiket személyesen ismerek és nem gondoltam volna hogy ekkora hazugok. Ott olvastam hogy a 2017-es évben 400 euró is volt a gomba felvásárlási ára. Ez hazugság emberek. Csak etetnek titeket. Nemigaz. Most 12.000 forintért veszik a gombát. Az hány eruró? Max 40? Ja igen az milyen jó mert naponta ha van egy jó erdőd akkor akár még a 2-3 kg is bejöhet igaz. Most jön a de! Ahoz hogy gyűjthess kell vizsga ,kell vizsgázott kutya, kell erdő. Az erdők javát kiadták bérbe. Mink is bérlünk vagy 3 erdőt, de megsúgom, még a bérleti díj se jött vissza. Lehet mondani hogy biztos bénák vagyunk nem találunk gombát, de igen találunk legalább napi 2 kgot. De több kutya, azoknak etetése, szükséges kezelések amiket havonta kapnak tabbletta hogy ne legyenek szívférgesek, hetente legaláb 1 zsák MINŐSÉGI kutyatáp mert ugye munkakutyákról van szó akkknek birni kell. És akkor még ugye nem is számoltam az üzemanyagot a bérleti díjat. Aki szereti a szarvasgombá mint én vagy családom az csinäja csak de aki ühleti lehetőséget lát benne az előtte kérje ki VALÓDI szarvasgomba gyűjtők véleményét ne olyanokét akik a kutyát akarják eladni vagy a trifflakertek akarják reklámozni mert azokban is van buktató hidjétek el. Személyes tapasztalatokkal rendelkezek. Az a baj hogy ezzel a kuriózummal is azt akarják csinálni mint sok mindennel amit már elrontottak ebben a romlott országban. Én annak idején azért kezdtem gombászni mert szerettem csinálni amit most is szeretek de már egyre jobban arra húzok hogy az évi 2- 2.5 millió forint amit belefektetünk jóformán arra megy el hogy azt csináljam amit szeretek. Hangsújozom :KÉRDEZZETEK MEG IGAZI GOMBAGYŰJTŐKET mi erről a véleményük és gondolkozzatok el ezen. Inkább össze kellene fogni nekünk gombászoknak és nemhagyni hogy ezt a csonát 8-9 vagy 12.000 forintért vegyék ezek a szemét kereskedők. Voltam londonban ott 180.000 forintért árolták a gombát ezek a felvásárlók meg itt sirnak hogy alig tudják többért eladni? Hazogok. Na mind1 bocsánat ha hosszúra sikerült nagyon gyűlik bennem a harag, félek hogy ezt is tönkrevágjak majd idővel a kapzsi népek.