Nibiru Creative Commons License 2018.08.08 -1 0 176609

Leírom, hátha kedvet kap valaki hozzá. 

Kényszerből véletlenül rájöttem hogy tudom gyorsan összehasonlítani a kávékat gép nélkül. Lehet nevetni!
Forrásban lévő vizet öntök egy jó nagy púpos teáskanálnyi őrölt kávéra és azt kb 30-40 másodpercig kevergetem, majd teszek bele egy csapott teáskanálnyi cukrot és azt is elkeveremmajd hagyom ülepedni. Ha az így kapott ital ízvilága tetszik, akkor a belőle készült espresso is mindig ízlik. Annyira bevált a dolog, hogy ellenkező esetben meg sem próbálom már karossal. Csak a víz és a kávé van, nem lehet technikailag hibázni vele, minden így készüt kávé ugyanolyan jó, vagy ugyanolyan rossz. 

Nem az espresso világa, de a módszer nekem annyira bejött nekem, hogy llyen (törökös jellegű) kávét iszom már egy ideje akkor is, ha nem kóstolgatok éppen, csak valahol vidéken, vagy szabadságon töltöm az időt. 
Karos gép szinte sehol nincs a szállásokon, a kotyogós meg szinte mindig 4 személyes, de vízforralót mindenhol találok. 

Az így készült kávéból azonnal kiderül a robusta túlsúly egyébként mert a magasabb koffeintartalom miatt kellemetlenül keserű lesz.