Barbesz 79 Creative Commons License 2018.07.31 0 2 3953

Sziasztok!

Megosztanék néhány tapasztalatot észak-ciprusról..1hete jöttünk haza,öszintén szólva félve utaztam..elég sok oldalt elolvastam és azok alapján azért nem voltam teljesen nyugodt..de azt kell mondjam kellemesen csalódtam,sőt igazából nem tudok negatívuüot felhozni..The Olive tree hotelban laktunk Keryniában,kb.8 perc a tenger autóval a szállástól.Larnacaban szálltunk le,autót béreltünk..a kölcsönzőnél érdemes utána érdeklődni,hogy a görög oldalról átendedik e az autójukat az északi oldalra,illetve tisztázni a biztositás részét,mert ha kötsz az autora,az csak a görög oldalon érvényes,a törökön már nem.mi az Uniontol béreltük,nem volt gond ezzel.a görög-török "határon" semmi gond nem volt. Átlépéskor (a török oldalra) be kell fizetni 35 eurót (nem tudom,hogyan ez mennyi időre érvényes,mi 10napra béreltük az autót,de azt hiszem 1 hónapra ennyi),ez "adó" és nem biztositás..mi éjfélkor léptük át a "határt",kicsit várnunk kellett,mire ennek a papirozása megtörtént..ha bármikor átmész a görög oldalra,majd vissza a törökre ezt kérik a határon.

Mi szállodák strandjait kerestük fel a török oldalon,családonként 6-10.000 ft volt a "belépő" (gyerekekre nem kell fizetni),ezért cserébe napágyat,napernyőt kaptál amennyit szeretnél,tiszta mosdót,wc-t,illetve minden esetben volt medence (több is,akár csúszdás is)és saját kiépített igényes tengerpartja..az árak az itthoniak..pl.5csillagos szállodában pizzát ettünk 30 török lira (kb.2000 Ft,kebab 2000 Ft,mojito 1700 Ft).boltokban a víz,étel ugyanannyi,mint itthon.A szállodánkban az étel kifogástalan volt és szinte mindenhol beszélnek angolul. 1alkalommal mentünk át a görög oldalra,Nissi beach-re.Tényleg nagyon szép,de tömegnyomor volt és az árak másfélszeresek az itthon és a török oldalhoz képest,ételben és italban is és pl.az üzemanyag görög részen 400 Ft,török részen 200Ft/liter. Bátran ajánlom mindenkinek Észak-Ciprust:-)