_juno_ Creative Commons License 2018.07.26 0 1 17990

Ezek simán lehetnek savas panaszok, még a szédülés meg ezek is, a fülfájás meg émelygés meg tipikus. A reflux kvára nem csak a gyomorégésről szól sajnos, én a mai napig le tudok döbbenni, hogy miket tapasztalok (szintén csökkentőre, gyógyszerváltásra múló tünetek) :) Amúgy hogy érted, hogy elmúlt a refluxod? Ez igen ritkán múlik el magától, max. épp nem okoz tüneteket. Hogy nincs épp felmaródás a tükrözésen, az semmit sem jelent, non-erozív reflux is van, ha meg Controloc szedés mellett volt a tüki, akkor pláne nem mérvadó egy szép nyálkahártya. Igazából a refluxot csak a pH mérés tudja hitelesen igazolni, néha még az sem.

 

Milyen gyorsasággal hagytad el egyébként a gyógyszert, megvolt a megfelelően lassú leépítés, pláne az általában javasolt step-down terápia (átállás H2r-blokkolóra, majd arról is szép fokozatosan leállás)? Takáts általában követi ezt a protokollt. Ha meg is volt, még utána is jóideig lehet rebound sajnos. Én biztosan nem szenvednék, főleg a nyaralás előtt-alatt, legyen nálad legalább Quamatel (vagy ha ő írt ki még korábban, akkor apo-famotidin) panaszok esetére, nagyon jól tud működni, én időszakonként akár ppi helyett kapom, és - pláne alkalmankénti szedésnél - nincs nagyon rászokás. Aztán majd a doki a szabi után megmondja, hogyan tovább. Jobbulást!

Előzmény: gyurmy40 (17988)