didyman Creative Commons License 2018.07.21 0 2 6152

Került hozzám nagyon alacsony áron egy hibás AM-55, pezsgő színben. Volt vele tennivaló..

A javított hibák:
-Bekapcsológomb és az azt előlappal összekötő rúd hiányzott, a gomb be volt ragasztva pillanatragasztóval
-D/A átalakító nem üzemelt
-Kontakt hibás kapcsolók
-Hangfal-védelem reléje kontakthibás
Kapott hát egy kapcsolót egy Orion tunerből. A rudat légycsapó nyeléből gyártottam le egy dremellel és hőlégfúvóval. A rögzítése melegragasztóval történt, hogy egyszerűen bontható legyen, ha majd akad gyári. A gombot kitartó próbálkozással kiszedtem, sérülés nélkül megúszta, a fészkéből a ragasztó maradványait kicsiszoltam. Ezután szétszedtem az előlapot és kivettem a főpanelt meg az előlapi NYÁK-ot, az összes kapcsoló és aljzat forrasztását megújítottam. A főpanelen minden melegedő, nagy méretű alkatrészt átforrasztottam, meg a csatlakozókat, kábelbekötéseket is. A digitális rész a főpanelen lévő egyik stabilizátor meleg miatt elfáradt forrasztásai okán nem működött. A relét kicseréltem egy Finderre. Az összes kapcsolót kontakt 60+WL+61 technológiával javítottam. Kis pucolás az előlapon, majd összeszerelés, kábelkötegelők pótlása és már készen is van. A hangja egészen remek! Áramköri megoldásai nem túlbonyolítottak, de szépen kidolgozottak, és mindenféle módon védettek, bár a régebbi végfokok brutális méretezése már "finomodott". Azt hiszem, maradni fog.