magyarpityu Creative Commons License 2018.07.18 0 0 26756

Szóval a cethal! Megint a cethal? Tévedtem, amit elsőre beláttam, mikor szóvá tetted és utánanéztem. Még hányszor fogod ezt diadalmasan gúnyolódva a fejemhez vágni? De ha neked örömet okoz, hogy tévedésen kaptál, hát, tiéd az élmény! Biztosan lesz is még rá alkalmad :))


Mert ahogyan Jónás három nap és három éjjel volt a hal gyomrában, úgy lesz az Emberfia is a föld belsejében három nap és három éjjel. (Máté 12,40) - ez van megírva


Még ha nincs is bekedvencelve nálad a Biblia, akkor sem tart 1 percig kikeresni, mi van az eredeti görög nyelvben: koilia tou kétous, ami biztosan nem cetcápa. A magyar fordításban (utánanéztem, a SZIT katolikus fordítása szerint is ez a helyzet), amint láthatod, sem cethal szerepel, hanem valamiféle nagy hal, ahogyan írtam is. Félelmetes, mennyi gyűlölet van benned, és ez már ki tudja, mióta gyötör téged! Több hét után visszajöttél, hogy ebbe ismételten beleköss. Furcsa...


Szóval valamiféle nagy hal. A ma ismertek között nincs olyan hal, amit azonosítani lehetne a Szentírásban szereplővel (a cetcápa nehezen védhető itt, annyira erőltetett), de nem is ez a lényeg (mint ahogyan hasonlóan nem az fontos, mi is a behemót, vagy a leviatán), hanem az, igazat adsz-e Istennek?

Előzmény: forgione1 (26755)