MTR-12 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 9178

Eladó egy nagyvas!

OTARI MTR-12-2 első széria 1983 1/4” kétszer fél sáv, Sárkány Attila-tól vettem Ő szerezte be( majd rendbetettem a gépet), származását nem árulta el, európai piacra készült gép.Új, keveset futott Athan nyomógörgő 2 éve cseréltem, Lubricil olaj kifejezetten az Otari capstan tengely csapágyához(évente pár csepp elég, még vagy 3 évig elegendő az olaj)Time code Kit fejegységgel, TC kit gépkönyvel(a fejek igen jó állaputúak), Time code kitet kikötöttem, belekerült egy szinte új fejegység, a time code fejegyégben lévő fejek egyeznek a az MTR-12 fejekkel, tesztelve minden fej, rendben vannak(korábban rec fej hibára gyanakodtam, a fej rendben van a hibát egy kábel szakadás okozta), tehát tartalék fejeknek is betudható, a TC fejszerelvény egyes alkatrészei használhatóak a normál fejegységhez, 2 db NAB adapter, 1db Audio kártya donornak felhasználható, szalagvezető baba, kapcsolósor MTR10/12-höz alatrésznek, SK146 dual fet tranzisztorok(elég ritka ilyen fetek vannak az audio kártyákban), Mérőszalagok BASF LGR50 320nWb/m, 3150Hz nyaúú szalag.A gép mind mechanikus, mind elektromosan beállítva, átadásnál meg is tudom mutatni műszerekkel. 7.5IPS (19)(ezzel a tartománnyal nem nagyon foglalkoztam), 15IPS (38), 30 IPS (76)rendben van, beállítva, jelenleg BASF SM468-ra állítva, adott szalagtipursa rá tudom állítani pl per528, AMPEX456, vagy amire kell, eredeti gépkönyv kapcsolási rajzokkal.Kidobónyák (extender board)
a beállításhoz elengedhetetlen. Athan nyomógörgő tisztító folyadék.
Mellékelt fotókon amit a géphez adok. 1db üres NAB orsó, 1db üres 18cm din müanyag orsó, műszerekben új izzók vannak 1 hónapja építettem be.Tápegység, donor audio board, 2-es Audio board át lett kondizva, 1 es audio board fet tranzisztornál a nyákot “patkolni” kellett hibátlanul működik(fotózva), demagnetizáló is jár a géphez (fotózva)
A gép a gyári adatokat hozza és rendben működik, fejek alig használtak, és tartalék fejek járnak hozzá, mint fentebb írtam.
Így egyben az egész 700000 HUF, csere, alku, beszámítás most nem érdekel.Beállított rendberakott gépről van szó alkatrészekkel, mérőszalagokkal, gépkönyvel.

ITT oszcilloszkóp, 2 db 10MHz mérőfejjel (40000HUF), HP freki mérő(20000HUF), külön is eladó, ha elment a gép vagy géppel együtt +60000 HUF.(Húzómérleget és True RMS multimétert is tudok mellé adni +10000HUF)
Ha valakit KOMOLYAN érdekel kérem privátban írjon, vagy huszasöthetvenkettő39hatvanét számon elér.