Daniel's Creative Commons License 2018.07.05 0 0 2307

Hidd el, többen inkább azt a "nem olcsó" lehetőséget választanák. Nekem egy vizsga 30 ezer forintomat bánja vidékről felmenni stb. Egyszer már voltam, három alkalom majdcsak egy százas. Lehet még a hetedik vizsgán is ott ülök, (van ilyen ismerősöm). Inkább szó nélkül fizetném ki, ha tudnám kinek kell....  ez egy Hobbi akárki is akárhogy lihegi túl. Azzal hogy beszélek egy rádióba, semmilyen jövedelmező tevékenységet nem csinálok. Komolyabb vizsgákat meg lehet venni... Pl, minden OKJ-t. Barátomnak aranykalászos gazda vizsga kellett, mert földet örökölt, és anélkül nem folytathatta a rajtalévő tevékenységet, kifizette a pénzt, megkapta a vizsgalapokat, betanulta, levizsgázott, csókolom. Sok időmbe került, de utána jártam a környező országbeli vizsgáknak. Oké a harmonizált CEPT követelmény ugyan az. Csak náluk a szemlélet más. Romániában: Fiatal vizsgáztatók, minden vizsgán kb 30 fő, és nem erőltetik a kapcsolási rajzokat, ha azt látják hogy az ikszelősöket jól megcsináltad, de nem igazán tudsz számolni, kapcsrajzokat gyártani, átengednek! Nem veszik el az élményt, a kedvet a hobbitól! És nem kell kifizetni senkit. Ja és még az odautazási költségedet is visszatérítik! (Vonat, busz...) Ja és ott minden körzetben vizsga van... Kolozsvár, Temesvár, Arad, Nagyvárad... Teljesen felesleges túllihegni, lassan az analóg rádiózás meghal, nyomul a digitális rádió, adok én bárkinek egy marék ellenállást, meg diódát, építse meg... ahogy előttem írták, nem azért rinyálok mert nem sikerült a vizsga. Hanem, mert azt látom, hogy nincs rugalmasság.... stb. Senkit nem érdekel az utánpótlás, egy pont híjján megbuktál.. az amatőrök 70% a 70 felett életkorral bír. 20 év múlva elmúlnak.... Nem lesz aki rádiózzon. És pont most kellene azokat a fiatalokat tolni, akik nem a diszkóból hajnal háromkor visznek a detoxba, mert sem életcélja sem hobbija.. akit meg érdekel, elmegy vizsgázni, pénzt öl bele, hobbiként tekint rá, sz@arnak rá. Na ez a különbség a környező országokhoz képest.  RUGALMASSÁG. Soha életemben nem fogok sem én, sem a következő rádiós generáció panelen forrasztani, rádiót építeni! A mai technológia annyit fejlődött úgy sem tudna olyan rádiót építeni.... Digitális világot élünk. Segíteni kellene az ifjakat, támogatni, összetenni a kezünket hogy van fiatal akit még érdekel, pénzt, időt öl bele. Nem mindenki úgy születik meg, hogy műszerész. De mégis érdekli a hobbi. Süketek az átjátszók! Néha elkapok rajta egy egy időjárás jelentést, prosztata probléma tárgyalást, aranyeres tünetekkel foglalkozó kört... De FIATALT MÉG SOHA NEM HALLOTTAM, vagy csak nagyon nagyon ritkán. A másik, normális hatóság úgy követel valamit, hogy megmondja miből! Ha nincs KDR jegyzet, vagy anyag, mit kell megtanulnom? Miből kell tanulni? Mit kérnek számon? Romániában a kérdés listát is megkapod! Németországban anyagot kapsz hozzá... Nem is sorolom tovább.

Előzmény: Törölt nick (2306)