magyarpityu Creative Commons License 2018.06.20 -1 1 26658

Nezd meg, hogy hany protestans egyhaz van, es hanyfele biblia ertelmezes! A Jehova, mormon, reformatus, evangelikus, punkodista, baptista, anabaptista, stb. mind-mind mas ertelmezessel latjak el a Szentirast - sokszor ezek az ertelmezesek egymasnak homlok egyenest ellenkezoek. - írod

Kihagytad a zsidó, iszlám, buddhista, hindu, taoista, sintoista egyházakat, melyek értelmezésed szerint ugyancsak protestánsok, hiszen nem katolikusok, tehát protestánsok. Eccerű...

A protestansok ugy kezdtek el forditani a bibliat, hogy senkitol nem volt felhatalmazasuk. - írod

És ez még hagyján, ráadásul az emberek kezébe adták a Szentírást, hogy az anyanyelvükön olvashassák! Máglyára velük!

Ilyen alapon barki foghatna a bibliat, lefordithatna, es azt mondana, hogy az a forditas/ertelmezes a helyes. - írod

Bizony! Mi pedig leellenőrizhetjük, hogy valóban helyesen fordították-e le, és helyesen értelmezik-e a Bibliát (nagy kezdőbetűvel szoktam írni, megszokásból, látod, nekünk is vannak hagyományaink). Azért tudunk meggyőződni a bibliafordítások helyességéről, mert olvashatjuk a Szentírást. Van mihez viszonyítani. De tudod, a tapasztalat azt mutatja, hogy Szentlélek vezetése nélkül senki sem fogja jó végbe vinni sem a fordítást, sem a megértést, sem az alkalmazást, ám Szentlélek átformáló ereje és bölcsessége bárkit áldássá tehet mások számára (mármint úgy bárkit, hogy emberi tekintély és felhatalmazás, vagy hivatali jóváhagyás nélkül, pusztán Isten kegyelméből elhívva erre áldássá lesz a munkája a Krisztust követők számára).

Kalvin jogasz volt, Luther pedig jogi egyetemre jart - remelem, hogy akkor latsz itt nemi osszefuggest. - írod

Eddig nem értettem, de most megvilágosodtam! Zseniális meglátás!

Amiben a biblia nem teljesen egyertelmu, ott ki kell talalnunk, hogy mit akar mondani. - írod

Akarta a fene - mondta Arany János. Amit Isten mondani akart, azt elmondta a Bibliában (tudod, a nagy kezdőbetűsben)!

Kedves Isabellee! Sokadszor írom, de hátha most eljut! Nem az a kérdés, hogy hová lett Péter felesége, és volt-e családja, mikor Jézus elhívta őt! Abban megállapodtunk, hogy volt anyósa, és nem olvasunk a feleségéről. Tehát nem tudjuk, mi a helyzet. Írod is, hogy következtetésekre vagyunk utalva. A probléma, hogy az emberi következtetésekből törvényt csináltatok! Tehát nem arról beszélgetünk, hogy mi van Péter feleségével, hanem arról, hogy miért lett nálatok kötelező törvény (ha már jogászkodásról beszélsz, a saját házatok táján is körül kellene nézzél) olyasmi, amiről nincs kijelentés? Nem vitázunk! Mi ketten egymással biztosan nem, esetleg Te a Szentírással, de ahhoz én nem kellek!

Előzmény: isabellee (26651)