popivics Creative Commons License 2018.06.19 0 0 2066

Sziasztok, egy újabb, saját keserű tapasztalat az AAA-val. 


Idén január közepén vásároltam egy akkor 11 éves Peugeot használt autót az AAA fóti telephelyén, autóbeszámítással, 1,2 millió forintért (autóbeszámítás 400 ezer, 800 ezer forint átutalással a számlámról). Tél volt így pld. nem húztuk le az ablakokat, hogy működnek-e, nem indítottuk be a klímát és nem feküdtünk be az autó alá sem, így nem láthattuk a törött rugót, illetve gömbfejet sem. A cég egy listát adott át arról, hogy milyen állapotban van az autó és a felsoroltakat rendben lévőnek jelölte... az első sokk az autószerelőnél ért, aki azt mondta, hogy azonnal adjuk el a kocsit amennyiért viszik, mert rengeteget kell majd rá költenünk és sorolta, a fentieken kívül még hosszan, hosszan a problémákat. Én úgy voltam vele, hogy kereskedéstől vettük az autót nem volt éppen olcsó, ha kell is költeni rá, akkor az belefér, végül is nem új autó. És elkezdődött. A költés és a tapasztalás. Összesen 3000 km tettem bele, és úgy döntöttünk mivel van egy négy éves másik autónk is, eladjuk. Idén május közepén visszavittem az autót az AAA fóti telepére, hogy hát javítottunk rajta és szeretnénk ha visszavásárolnák, sejtettük, hogy kevesebben fognak kínálni, de arra ami történt nem számítottunk, jött a megalázó és hosszú alku, ami 500 ezer forintról indult és megállt 700 ezer forintnál. Tehát alig négy hónap alatt fél millió forintot veszítettünk ha ott hagyjuk... nem hagytuk. Most 850 ezerért kínáljuk a neten és mivel őszintén elmondjuk a hibáit, nem is igen kell senkinek. Csak autókereskedések hívnak, akik elmennének 700 ezerig, ha tetszik nekik a kocsi... magánszemélyek alig. Gondolom inkább mennek a "megbízható" kereskedésekbe. Ahol persze őket is ugyanígy átvágják mint minket, vagy szerencséjük lesz. Mit tehetünk? Semmit. Ja persze miért nem vettük észre??? Ez van, legközelebb csak fiatal, márkakereskedőtől származó autót fogunk venni, az biztos, persze miután kihevertük a veszteséget. Persze áruljuk a kocsit és mivel nem kenyérre kell, megszorulva sem vagyunk kitartunk.