GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.06.19 -3 0 176375

Egyet értek, a világos pöri nagyon gyorsan döglik, még mélyhűtve is 1 hónap már érzik rajta rendesen. Én jórészt közepest veszek nagyobb tételben, azzal van tapasztalatom, ami a következő:

Felbontás után azonnal szétosztom 80-100g üvegekbe és be a fagyóba. Azért ekkorákba, mert ennyi egy, max. 2 nap alatt elfogy, a minőségromlás elenyésző a sok üveg és hűtőnyitogatáshoz képest jobban vállalható. Volt már amikor nem fért be mind a 14-16 üveg a fagyóba, így ment a spájzba sötét hűvös helyre. Persze először ezeket használtuk el, nem is volt gond amíg egy üveg nem kallódott el hátra és 1,5 hónap után került előtérbe. Ekkor a fagyóhoz képest markáns eltérés mutatkozott, ahhoz képest kifejezetten döglött, de egyébként iható (én sem dobok ki semminemű élelmiszert, csak ha egészségre ártalmas) italt kaptam, főleg ha a fagyasztottal kevertem.

És ez nálam a közepes- malabar volt, ami nem egy háklis, nem egy különleges kávé.

Persze egy esetből nem érdemes nagy következtetéseket levonni, de én levontam :) Kell az a fagyasztás jól záródó üvegben na. Rosszabb nem lesz tőle a kávé.

Előzmény: Katoczi (176374)